Connect with us

Videohaber

4 banka fitili ateşledi, arkası gelecek

Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, Merkez Bankası’nın 200 baz puan faiz indiriminin ardından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın kredilerde 200 baz puan indirime gittiğine dikkat çekerek, “Üç kamu bankasını özel bankalardan Garanti BBVA takip etti. Devamı gelecek… ” dedi.

BOLD – Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, bankaların döviz hesapları ile ilgili fırsatçılık yaptıklarına vurgu yaparak dövizi güncel kurun altında bozduklarına dikkat çekti. Turhan, konut kredilerinde dört bankanın faiz indirimine gittiğini belirterek, diğer bankların da bunları takip edeceğini kaydetti.

BANKALAR FIRSATÇILIK YAPIYOR

Turhan’ın Youtube kanalında ekonomi piyasaları ile ilgili yaptığı yorumlar şöyle:
“Bankalar “hafta sonu” veya “vade sonu” derken resmi tatilden önce kur ve faizi kendilerine yontuyor. Mesai saati bitmediği hâlde Ziraat Bankası, 11,13 TL iken euroyu 10,55 TL’den bozdu.
Başka bir fırsatçılık vakası: “Birkaç gün önce Norveç’ten 2.000 Norveç Kronu transfer edildi. Aracı banka parayı Yapı Kredi hesabıma gönderdi, fakat para aniden iade edildi. Hem ben hem de Norveçli arkadaşım şaşa kaldık.”

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE ŞİKAYET EDİN

İtiraz edin, banka mağduriyetinizi gidermezse illerde valilikler ya da kaymakamlıklar bünyesinde Ticaret Müdürlüklerine bağlı Tüketici Hakem Heyeti’ne dilekçe ile müracaat edin.

Herhangi bir harç ya da ücret alınmıyor. İlçelerde kaymakamlıklar bünyesinde itiraz dilekçesi verilebilir. Sonuç alınamazsa Tüketici Mahkemesi’ne gidilebilir.

DÖRT BANKA FAİZ İNDİRDİ, DEVAMI GELECEK

Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini yüzde 18’den yüzde 16’ya indirmişti. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, 26 Ekim’den itibaren kredilerde 200 baz puan indirime gitti.Üç kamu bankasını özel bankalardan Garanti BBVA takip etti. Devamı gelecek…

Konut kredisi faizi 100 baz puan inerse konut fiyatı ne kadar artar? Konut fiyatı artışına rağmen kredi için geri ödeme tutarı nasıl azalıyor?

Hükûmet konut kredilerini indirerek hem döviz talebini kısacak hem de inşaat sektörünü ihya edecek. Seçim ekonomisinde başka sürprizler de var. Kredi teşviki sadece başlangıç. Barınma maksatlı ev almak isteyenler için maliyetler daha da düşecek.”

 

 

Millet İttifakı’nın adayı tartışılıyor: 2’nci Ekmeleddin mi geliyor?

Videohaber

Kaftancıoğlu kararında CHP ne hata yaptı?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının ne anlama geldiğini yorumlayan Gazeteci Adem Yavuz Arslan, bu konuda CHP’nin yaptığı hatayı da açıkladı.

BOLD – Gündem CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası. Gazeteci Adem Yavuz Arslan bu konuda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 3 kanun, bir KHK ile ‘işi’ nasıl bitirdiğini, CHP’nin nasıl bir hata yaptığını açıkladı. Peki Canan Kaftancıoğlu kararından sonra ne gelecek? İşte Adem Yavuz Arslan’ın bu konudaki analizi…

 

Karabük’te kız öğrencilere mülakat adı altında hukuksuz sorgu yapılıyor

Okumaya Devam Et

Ekonomi

Resmi Gazete’de ilginç karar: Merkez Bankası’na haciz mi gelecek?

Resmî Gazete’de yayımlanan kararla Merkez Bankası’ndaki yabancı ülke merkez bankalarına ait para, alacak, mal, hak ve varlık haczedilemeyecek. Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt beklenen kur şoku öncesi bu kararın niçin alındığını açıkladı. Peki kararın Türkiye’ye etkisi ne olacak?

BOLD – Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, bugün Resmî Gazete’de yayımlanan Merkez Bankası’ndaki yabancı ülke merkez bankalarına ait para, alacak, mal, hak ve varlıkların haczedilemeyeceğine yönelik kararı yorumladı.

Merkez Bankası’nda haciz alarmı verildiğini vurgulayan Bozkurt, kararın zamanlaması ve içeriğine dikkat çekti. Karar nedeniyle söz konusu hesaplar üzerine ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz konulamayacağını da vurgulayan Bozkurt, kararın hangi ülke için alındığı ile ilgili kulis bilgileri de paylaştı. Merkez Bankası’nın bu kararla ilgili hedefi ne ve kararın Türkiye’ye etkileri ne olacak? İşte detaylar…

 

 

Kılıçdaroğlu’nun terörist yetiştirdiğini öne sürdüğü SADAT nedir?

Okumaya Devam Et

Videohaber

Ümit Özdağ’ın mülteci operasyonu hedefine ulaştı mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ümit Özdağ hakkındaki sözleri sonrası gündem bir anda değişti. Türkiye mültecileri konuşmaya başlarken, tüm sorunlar unutuldu. Gazeteci Cevheri Güven, Özdağ’ın çıkışının Mansur Yavaş’a yönelik olduğuna dikkat çekti. 

BOLD – Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın ani çıkışlarının mülteciler dışında Mansur Yavaş’la da ilgisi bulunuyor. Millet İttifakı’nı hedef alan Özdağ’ın çıkışlarını mercek altına alan Gazeteci Cevheri Güven, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu işin neresinde olduğunu da açıkladı.

Güven, mültecilerin aniden ortaya çıkan ve tepki çeken videolarının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Özdağ arasında başlayan tartışma sonrası  “namus” eksenine oturtulmasından, Soylu’nun kendisini Özdağ’a paspas yaptırmasına kadar giden süreci analiz etti. İşte detaylar…

 

 

Hapse girecek Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a: “Şimdi bir kez daha O ve şürekası düşünsün”

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar