Connect with us

Gündem

MEB bir haftadır Gergerlioğlu’na randevu vermedi

Öğretmenlerin sorunlarını dile getirmek için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan randevu bekleyen milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu son çaresini twitter’dan duyurdu.

BOLD – HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu atama sorunları olan öğretmenlerin durumuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) 1 hafta önce randevu istedi. Ancak bugüne kadar kendisine bir dönüş olmadı. Gergerlioğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımda son çare olarak “Çıkıp geleyim mi?” diye sordu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu son dönemde tartışmaların odağına oturan kamu kurumlarına giderek bilgi almaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu, bu kapsamda Merkez Bankası Başkanı ile görüşmüş, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı ve Milli Eğitim Bakanı ise randevusu yok diye kendisini içeri almamıştı.

Benzer bir çağrı bu kez HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan geldi. İnsan hakları savunucusu Gergerlioğlu bu kez atama ve çalışma problemi yaşayan öğretmenleri gündemine alarak bir twitter paylaşımı yaptı.

“DEĞİŞEN BİR UYGULAMA MI VAR?”

Gergerlioğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Görevde, KHK ile ihraç, mülakatta puanı düşürülmüş, çalışma izni iptal edilmiş öğretmenlerle ilgili MEB‘den 1 haftadır randevu isteğime cevap gelmedi. Mülakat öncesi güvenlik soruşturması yapıldığını söyleyen Ziya Selçuk sonrası değişen bir uygulama var mı? Çıkıp geleyim mi?” diye sordu.

Gergerlioğlu paylaşımlarını MEB ve eski MEB Bakanı Ziya Selçuk’u etiketleyerek yaptı.

Kılıçdaroğlu’na Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapıları da kapandı: Ziyaret öncesi zincirli kilit önlemi

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar