Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP zulmü ülke sathına yaydı: Devlet kurumlarıyla vatandaşa işkence

Köprü gişeleri zamlı tarife ödesin diye vatandaşın yüzüne kapatılıyor, PTT ise AİHM’ne başvuracaklara “başvuru formu yok” çekiyor.  AKP’li isimler ise kasada kalan paraların parti için kullanılmasını öneriyor. AKP, belirli zümrelere uyguladığı zulmü ülke geneline hem de devlet kurumlarıyla yayıyor.

BOLD – Ekonomideki kötü yönetim halkın mutfağına ateş düşürdü. Alım gücü zayıflayan vatandaş, soğuk kış günlerinde ucuz ekmek kuyruklarında sıra bekliyor.

AKP gider ayak vatandaşa devlet kurumlarıyla zulmetmeye başladı. Otoyol A.Ş.’ye bağlı Osmangazi Köprüsünde Yılbaşı gecesi skandal bir olay yaşandı.

yeni yıla 5 dakika kala gişeler kapatıldı.

DEVLET KÖPRÜDE SUÇLADI

Geçişlerde iddiaya göre, ücretleri zamlı almak için gişeler kapatılırken açık gişelerde iş yavaşlattı. Gişe önlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Araçlarından inen sürücüler görevlilerle tartıştı.

Kornaya basan sürücüler uygulamayı protesto ederken bir vatandaş ise “yazılar olsun!” diye haykırdı.

Avukat Hüseyin Ersöz, yapılan işlemin “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Suçu” olduğunu hatırlattı.

FORM YOK!

PTT’nin de AKP zulmüne ortak olduğuna ilişkin haberler gelmeye başladı. Başvuru formu yok gerekçesiyle PTT’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne yapılan başvuruları kabul etmediğini söyleyen avukat Lale Demirkaya, “Az önce haber geldi. Bir avukat arkadaşın müvekkili adına AİHM başvurusu “Başvuru formunuz yok” gerekçesi ile reddedilmiş. Bu duyduğum ikinci vaka. Öncelikle, PTT Kargo kullanmayın. İkincisi; Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu’na AİHM’i de şikayet ederek tekrar başvurun.

HAZİNEYİ PARTİ İÇİN BOŞALT

AKP’liler giderken geride bir şey bırakmamada kararlı. AKP’li Şevki Yılmaz, Merkez Bankası ve Hazine’de ne kadar para, altın varsa seçimleri kazanmak adına halka dağıtılmasını önerdi. Yılmaz, seçim kazanılmadığı taktirde ise bu yolla yeni gelecek yönetiminin sıkıntı yaşamasını temenni ettiğini söyledi.

Bunun adı halk düşmanlığı! Sürücü zamlı geçsin diye Osmangazi gişeleri kapatıldı

Gündem

Kayyum, cezaevinde ölen tutuklu için tabut vermedi

Erdoğan rejiminin atadığı kayyumla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamını yitiren yaşlı tutuklu için cenaze aracı ve tabut vermedi. 

BOLD – Kayyumun yönettiği Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamanı yitiren 70 yaşındaki Ramazan Turan için cenaze aracı ve tabut vermedi. Aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı.

CEZAEVİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde yaşamanı yitiren Ramazan Turan’ın ailesi, otopsi işlemlerinin devam ettiği Van Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Turan’ın ailesi, cenazeyi Hakkari’ye götürebilmek için Van Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden araç talep etti.

AİLE CENAZE İÇİN TABUT YAPTIRDI

Müdürlük, bu talebe olumsuz yanıt verirken, aile tabut istedi. Tabut da verilmeyen aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı. Aile, işlemlerin ardından cenazeyi kendi imkanlarıyla Hakkari’ye götürecek.

 

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Okumaya devam et

Gündem

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Gazeteci Cevheri Güven, Youtube kanalından yayınladığı son video ile emniyet ve MİT içerisinde yuvalanan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun liderliğindeki kliği ortaya çıkardı. Güven, klikle ilgili tüm detayları patreon hesabından yazdı.

BOLD – Yılın en önemli videosuyla izleyicisinin karşısına çıkan gazeteci Cevheri Güven, patreon hesabından da Ankara’daki klikle ilgili detaylı bilgilere yer verdi.

Yazısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP’yi kurtaran hamlelerine yer veren Güven, kliğin lideri emekli MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, organize suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı ve emniyetteki kliğin adamları hakkında ilginç bilgiler veriyor.

Kliğin üyelerinden Ağarcı kadroların 15 Temmuz sonrası Gülen Hareketi üyelerine ve askerlere ağır işkencelerin başını çektiğini vurgulayan Güven, kliğin Süleyman Soylu’nun içişleri bakanı olmasıyla da emniyetin tamamının ele geçirmek için harekete geçtiğine dikkat çekiyor.

İşte Güven’in ülkeyi paylaşmak için gizli oluşumunu sürdüren klikle ilgili kaleme aldığı yazı…

 

Taşlar yerine oturdu! Herkes bu videoyu konuşuyor: Nedir bu “Kulakçık Kliği”?

Okumaya devam et

Gündem

Cami kürsüsünden Sezen Aksu’yu hedef gösterdi

Cuma namazı sonrası cami içerisinde halka hitap eden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

BOLD – Cuma namazını Üsküdar’da bulunan Çamlıca Cami’nde kılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısındaki sözler sebebiyle gündem olan sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

ŞARKI 5 YIL ÖNCESİNE AİT

Sanatçı Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen sözler üzerinden, iktidara yakınlığıyla bilinen kişi ve gruplar tarafından hedef gösterildi. Aksu’nun yazdığı şarkıda “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri dine hakaret olarak yorumlandı.

UZANAN DİLLERİ KOPARMAK GÖREVİMİZ

Son olarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da Aksu’yu hedef gösterdi. Cuma namazı sonrası cemaate seslenen Erdoğan, “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” dedi.

 

 

Adalet Bakanı Gül, Mustafa Kabakçıoğlu ve Nesrin Gençosman’la ilgili önergelere hâlâ cevap vermedi

Okumaya devam et

Popular

Shares