Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Silivri’de askeri öğrencilere ters kelepçeli işkence: Koğuş aramasında çocuklarımızı dövdüler, yerlerde sürüklediler

Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, Silivri 5 Nolu Cezaevi F7 koğuşunda kalan bazı askeri öğrencilerin koğuş araması sırasında işkence gördüğünü söyledi. Çetinkaya, “Gardiyanlar F7 koğuşuna girince öğrencilerden biri ‘Bağırıp çağırmanıza gerek yok, bizi bilmiyor musunuz?” diyor. Sen nasıl öyle dersin diye çocuğu yere yatırmışlar, ters kelepçe yapmışlar, ayaklarıyla kafasına basmışlar.” dedi.

BOLD – Beş yıldır Silivri 5 Nolu Cezaevinde tutuklu bulunan askeri öğrenciler Ahmet Furkan Can ile Tayyip Şur, bu sabah koğuş aramasında dövülerek ve yerlerde sürüklenerek kaldıkları yerden çıkarıldı.

Kendi oğlu da aynı cezaevinde tutuklu bulunan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, Silivri’de yaşananları bu sabah Twitter hesabından yayınladığı iki videoda gözyaşlarıyla anlattı.

“YERLERDE SÜRÜKLEDİLER, TEHDİTLER SAVURDULAR”

Bugünkü açık görüşe kızının gittiğini söyleyen Melek Çetinkaya, “Çocuklara koğuş araması yapmışlar, iki çocuğu da döverek paldır küldür koğuştan çıkarmışlar. Ahmet Furkan Can ile Tayyip Şur’u. Gardiyanlar F7 koğuşuna girince öğrencilerden biri ‘Bağırıp çağırmanıza gerek yok, bizi bilmiyor musunuz?” diyor. Sen nasıl öyle dersin diye çocuğu yere yatırmışlar, ters kelepçe yapmışlar, ayaklarıyla kafasına basmışlar. Birkaç çocuk da ‘Ne yapıyorsunuz?’ diye koşunca onları da ters kelepçe yapıp hepsini sürükleyip koğuştan çıkarmışlar. Tehditler savurmuşlar. o koğuşu darmadağın edeceklerini söylüyorlar. 5 Nolu F7’deki gardiyanlar sizi Allah’a havale ediyorum.”

KİNİNİZ NEFRETİNİZ SÖNMEDİ Mİ?

Altı yıldır askeri öğrencilere yapılmayan zulmün kalmadığını belirten Çetinkaya, “Askeri öğrenciler neden bu kadar sahipsiz. 6 yıldır çocukların görmediği zulüm kalmadı. Yetmedi mi artık, kininiz nefretiniz sönmedi mi? Bu çocukların masum olduğunu hepiniz biliyorsunuz. defalarca masum olduklarını ispatlamadı mı? El svaplarını, balistik raporlarını ortaya koymadım mı? Bu çocukların masumiyeti için daha ne yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Mezarda adalet: 6 aylık hamileyken ölen KHK’lı Zeynep Binen görevine iade edildi

Gündem

Kayyum, cezaevinde ölen tutuklu için tabut vermedi

Erdoğan rejiminin atadığı kayyumla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamını yitiren yaşlı tutuklu için cenaze aracı ve tabut vermedi. 

BOLD – Kayyumun yönettiği Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamanı yitiren 70 yaşındaki Ramazan Turan için cenaze aracı ve tabut vermedi. Aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı.

CEZAEVİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde yaşamanı yitiren Ramazan Turan’ın ailesi, otopsi işlemlerinin devam ettiği Van Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Turan’ın ailesi, cenazeyi Hakkari’ye götürebilmek için Van Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden araç talep etti.

AİLE CENAZE İÇİN TABUT YAPTIRDI

Müdürlük, bu talebe olumsuz yanıt verirken, aile tabut istedi. Tabut da verilmeyen aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı. Aile, işlemlerin ardından cenazeyi kendi imkanlarıyla Hakkari’ye götürecek.

 

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Okumaya devam et

Gündem

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Gazeteci Cevheri Güven, Youtube kanalından yayınladığı son video ile emniyet ve MİT içerisinde yuvalanan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun liderliğindeki kliği ortaya çıkardı. Güven, klikle ilgili tüm detayları patreon hesabından yazdı.

BOLD – Yılın en önemli videosuyla izleyicisinin karşısına çıkan gazeteci Cevheri Güven, patreon hesabından da Ankara’daki klikle ilgili detaylı bilgilere yer verdi.

Yazısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP’yi kurtaran hamlelerine yer veren Güven, kliğin lideri emekli MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, organize suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı ve emniyetteki kliğin adamları hakkında ilginç bilgiler veriyor.

Kliğin üyelerinden Ağarcı kadroların 15 Temmuz sonrası Gülen Hareketi üyelerine ve askerlere ağır işkencelerin başını çektiğini vurgulayan Güven, kliğin Süleyman Soylu’nun içişleri bakanı olmasıyla da emniyetin tamamının ele geçirmek için harekete geçtiğine dikkat çekiyor.

İşte Güven’in ülkeyi paylaşmak için gizli oluşumunu sürdüren klikle ilgili kaleme aldığı yazı…

 

Taşlar yerine oturdu! Herkes bu videoyu konuşuyor: Nedir bu “Kulakçık Kliği”?

Okumaya devam et

Gündem

Cami kürsüsünden Sezen Aksu’yu hedef gösterdi

Cuma namazı sonrası cami içerisinde halka hitap eden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

BOLD – Cuma namazını Üsküdar’da bulunan Çamlıca Cami’nde kılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısındaki sözler sebebiyle gündem olan sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

ŞARKI 5 YIL ÖNCESİNE AİT

Sanatçı Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen sözler üzerinden, iktidara yakınlığıyla bilinen kişi ve gruplar tarafından hedef gösterildi. Aksu’nun yazdığı şarkıda “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri dine hakaret olarak yorumlandı.

UZANAN DİLLERİ KOPARMAK GÖREVİMİZ

Son olarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da Aksu’yu hedef gösterdi. Cuma namazı sonrası cemaate seslenen Erdoğan, “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” dedi.

 

 

Adalet Bakanı Gül, Mustafa Kabakçıoğlu ve Nesrin Gençosman’la ilgili önergelere hâlâ cevap vermedi

Okumaya devam et

Popular

Shares