BOLD – CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, kongrelerinin iptal edilmesine tepki gösterdiği için dün başlattığı açlık grevini sona erdirdi. Açlık grevinin sona erdirilmesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdraroğlu’nun araya girmesi etkili oldu.
CHP YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Yavuz, “Cumhuriyet Halk Partisi Bağlar İlçe Başkanlığı olarak partimizde demokratik işleyişin süreceğine ve kongremizin yapılmasına dair görüşmelerimiz oldu ve bilgilendirme yapıldı. Bu nedenle başlatmış olduğumuz eylemi sonlandırıyoruz. Başta genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, genel merkezimize, milletvekillerimize, il başkanımız ve il yönetimimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
KILIÇDAROĞLU TALEPLERİ YERİNE GETİRME SÖZE VERDİ
Amida Haber’e konuşan Yavuz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun devreye girdiğini belirterek, “Kılıçdaroğlu il örgütü kongre talebimizin yerine getirileceğini bildirdi. Biz de bunun üzerine eylemi sonlandırdık” ifadelerini kullandı.
KARARIN GERİ ALINMASI İÇİN AÇLIK GREVİ BAŞLATMIŞTI
Yavuz, ilçedeki delege seçimlerinin tüzüğe aykırı şekilde İl Başkanı Abdullah Atik tarafından iptal edildiğini iddia ederek, açlık grevine başlamıştı. Yavuz, kararının geri alınmaması durumunda ölüm orucu başlatacağını duyurmuştu.
CHP İl Başkanı Abdullah Atik de Bağlar ilçe yönetiminin parti tüzüğüne uymadığını savunarak, “Kendi başına bir şeyler yapmaya çalışmış, bizler de yazmış oldukları yanlış isimlerle kongre yapmak istemedik. Kendi başına buyruk, kendi istediği gibi yapmasına müsaade etmedik. Kongreyi erteledik” ifadelerini kullanmıştı.