Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gaziantep’te CHP ve İyi Parti’nin ortak adayı: Celal Doğan

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti, Gaziantep’te Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski milletvekili Celal Doğan’ı, büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterdi. Milletvekili olmadan önce dört dönem Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Celal Doğan, CHP ve İyi Parti’nin ortak adayı olduğunu açıkladı.

CELAL DOĞAN, “ADAYIM” DEDİ

31 Mart yerel seçimlerde birlikte hareket eden CHP ve İyi Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın, Gaziantep Büyükşehir belediye başkanlığına aday olarak Celal Doğan’ı aday göstereceği iddia edilmişti. Ankara kulislerini hareketlendiren iddia üzerine Gaziantep GAP Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Celal Doğan, “Adayım” dedi.

Birkaç gün içerisinde adaylığı ile ilgili resmi açıklamanın yapılacağını belirten Doğan, aday olması konusunda başta CHP Gaziantep il ve ilçe örgütleri olmak üzere kamuoyunun birçok kesiminden talep geldiğini belirtti. Doğan, siyasilerden ve halktan gelen yoğun istek üzerine aday olduğunu açıkladı.

CELAL DOĞAN KİMDİR?

1943’te Gaziantep’in Nizip İlçesine bağlı Çanakçı Köyü’nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Celal Doğan, İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1973’te serbest avukatlığa başlayan Doğan, 1977 genel seçimlerinde CHP’den Gaziantep Milletvekili oldu.

1980’de serbest avukatlığa dönen Celal Doğan, 1989’da siyasete Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olarak tekrar girdi. Celal Doğan, 1994 ve 1999’da yapılan yerel seçimlerde de tekrar aynı göreve seçildi.

1993-2006 yılları arasında Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı görevini de yürüten Doğan, Aysel Doğan ile evli ve iki çocuk babasıdır. HDP’nin 2015 genel seçimlerinde Gaziantep 1’inci sıra milletvekili adayı olarak gösterildi.

Celal Doğan, HDP’nin Gaziantep Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi.

İmamoğlu, CHP-İyi Parti ittifakını genişletti: “İstanbul İttifakı”

Gündem

Evine ekmek götüremeyenler konuştu: Buyursun geçinsinler

MHP’nin askıda ekmek uygulamasıyla ilgili “Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey var mı Türkiye’de? İnanıyor musunuz bunlara” diyen Erdoğan’a vatandaş cevap verdi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün yaptığı “Bugün Türkiye’de evine ekmek götüremeyen diye bir şey var mı? OECD ve IMF ölçeklerine göre en iyi konumda olan ülkeyiz” açıklamasına vatandaştan tepki geldi. Kendine Muhabir Youtube kanalına konuşan vatandaşlar “Evinize ekmek götürebiliyor musunuz?” sorusuna “Götüremiyoruz. Buyursunlar kendileri geçinsinler. Kimseyi kandırmasınlar” dedi.

“BANA BAKSINLAR, İNSANIM YAHU”

437 TL maaş aldığını söyleyen başka bir vatandaş “Bu devlet nasıl devlet. Her tarafa gittim. Bana baksınlar, insanım yahu. Evim bile yok. Para bulamazsam gidiyorum parkta yatıyorum. Benim şu anda ekmek yiyecek param yok. Ayağımı gördünüz değil mi. Belim de sakat, gözüm de görmüyor. Allah’a şükrediyorum ama böyle olmaması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Engelli parasıyla geçindiğini söyleyen başka bir vatandaş, “567 TL maaş alıyorum. 440 TL kira veriyorum. Buyursun geçirsinler, kimseyi kandırmasınlar. Ben AK Parti üyesiyim. Oyumu 20 yıldır ona verdim. Ama artık kıyamet kopsa vermem. Elektriğim, doğalgazım kesildi. Nerede hani aç değil bu vatandaş?” dedi.

“HER TÜRLÜ FİLMİ ÇEVİRİYOR”

Başka bir vatandaş ise “Evine neden ekmek götüremiyor biliyor musun? Sigarası var, içkisi var, gece hayatı var, her türlü filmi çeviriyor. Ben emekli maaşıyla geçiniyorum. Kira da ödüyorum. Ayda 1 milyar da para artırıyorum. Ben 300 trilyon para kaybeden bir insanım. Şimdi bu şartlarda yaşıyorum. Şükürler olsun.” diye konuştu.

“KENDİMİ KÖLE GİBİ HİSSEDİYORUM”

Antalya’da okuyan bir öğrenci de “Ben geçinemiyorum. İşten çıktım şimdi. 12 saat çalıştım. Ev kirası, fatura veriyorum. ve 18 yaşında bir genç olarak eğlenmek istiyorum. Gidip orada burada içeyim demiyorum, arkadaşımla oturup kahve içeyim. Ve o kahvenin parasını hesap etmek istemiyorum. Ben kendimi köle gibi hissediyorum. Ben bu vatan için canımı veririm ama bu devlet için vermem. Rahat değilim bu ülkede. Çok güzel hayallerle büyüdüm ben ama yaşamak için umudum yok. istifa etsinler, mahvettiler her şeyi. Açık açık konuşuyorum, inşallah hapse filan girmem.”

Geçen hafta AKP İl Kongresi için Malatya’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a otobüs ile halka çay dağıttığı sırada halktan biri “Geçinemiyoruz, evimize ekmek götüremiyoruz” demişti. Vatandaşın bu sözlerine Erdoğan “Abartılı buluyorum, al keyif çayıdır bu, çay iç” cevabını verdi. Malatyalılar ise Erdoğan’ın bu sözlerine “Her şey ateş pahası. Ucuz olsa bari. Çalışıyoruz, geçinemiyoruz. Keyif çayını kendisi içsin” diye cevap vermişti.

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye destekli Suriyeli gruplardan Efrîn’de tarih yağması

Efrîn İnsan Hakları Örgütü, Türkiye destekli SMO’nun kontrolünde olan Nebî Hûrî Höyüğü’nün iş makineleriyle yıkıldığını ve tarihi eserlerin kaçırıldığını açıkladı.

BOLD– Yeni Yaşam’ın haberine göre geçmişi M.Ö önce 2 bin 500’lü yıllara dayanan ve UNESCO tarafından Ortadoğu’da korunması gereken önemli tarihi yer olarak sınıflandırılan Nebî Hûrî Höyüğü, Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu güçlerince yıkılarak birçok tarihi eser kaçırıldı.

TARİH YAĞMASI DEVAM EDİYOR

Efrîn İnsan Hakları Örgütü hazırladığı rapora göre, iş makineleriyle yapılan yıkım sırasında çok sayıda mozaik ve tarihi eserin tahrip edildi. Raporda ayrıca 60 hektarlık bir alanda da kazı yapıldığı belirtildi.

Türkiye’nin bölgede desteklediği güçlerin bu uygulamalarının uluslararası hukuk ve sözleşmelere aykırı olduğunun vurgulandığı raporda yapılan çalışmalar sonucu bu grupların tarihi mekânlara ilişkin işlediği suçların yüzde 25’inin belgelendiği belirtildi.

Efrîn İnsan Hakları Örgütü, tarihi yıkımın devam ettiğine dikkati çekerek, acil müdahale ve yargılama çağrısı bulundu.

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ın şarkıcısından iktidara çok sert eleştiri

Şarkıcı Uğur Işılak’ın yeni şarkısı “Öz Eleştiri” sosyal medyada günün en dikkat çeken paylaşımlarından biri oldu.  Sosyal medya yorumlarında, Işılak’ın şarkısında muhafazakar kesime yönelttiği ağır eleştirilerin hedefinde AKP olduğu konuşuldu.

BOLD – Adı AKP ile özdeşleşen şarkısı Uğur Işılak çok dikkat çeken bir şarkıya imza attı. Işılak, AKP’nin neredeyse kurulduğu ilk günden beri yanında oldu ve seçim şarkılarına imza attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dombralı şarkı besteledi ve kısa bir dönem AKP’den milletvekilliği de yaptı. Ancak sosyal medyada yeni şarkısıyla Uğur Işılak’ın bu sefer çok sert sözlerle iktidarı hedef aldığı yorumları yapılıyor.

ÖZ ELEŞTİRİ’DE MUHAFAZAKAR KESİMİ YERDEN YERE VURDU

Işılak sözü ve müziği kendisine ait olan “Öz Eleştiri” isimli şarkıyı Mart ayında çıkardı. Ancak ekonomik sıkıntılar ve dövizdeki yükselişle birlikte şarkı sosyal medyanın gündemine taşındı.

Işılak’ın iktidarı sert sözlerle eleştirdiği şarkının sözleri ise şu şekilde:

Yürekte yara yok, sözlerde tesir

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

En derin mânâlar maddeye esir

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

Belki delirmedik ama kudurduk

Nefsimize göre bir dünya kurduk

Zevkin de keyfin de dibine vurduk

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

İliklere kadar girdi siyaset

Fikir müflis, vizyonumuz hamaset

Önyargının adı oldu feraset

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

Ufuk olmayınca dünden dem vurduk

Yarını olmayan günden dem vurduk

Biraz sıkışınca dinden dem vurduk

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

Düzenbaz diriler düşünce gözden

Ölülerden medet umduk bu yüzden

Âlâ düşman mı var ki bize bizden

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

Bozacının şahididir şıracı

Nereye el atsan durum çok acı

İbadetler bile reklam aracı

Tükettik her şeyi neyimiz kaldı

 

Mülkün kölesiyiz, makamın kulu

Kaydı şirazemiz, şaşırdık yolu

Müzeye kaldırdık sağ ile solu

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

Dünyayı verseler yine yetmiyor

Tamahkâr olunca istek bitmiyor

Hiçbir şey kimseyi tatmin etmiyor

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

Ömründe bir kalbe dokunmayanlar

İnsandan, insaftan, halden ne anlar

Masal olup gitti güzel zamanlar

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

 

İşiten sağırlar, gören körleriz

İş lafa gelince esip gürleriz

Fırsatı bulunca her haltı yeriz

Tükettik her şeyi neyimiz kaldı

 

Mefhumu öldürdük, ruhumuz yasta

Kibrimiz dorukta, kalbimiz hasta

Vefadan eser yok, sabır iflasta

Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı

Okumaya devam et

Popular