Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP-İyi Parti ittifakında 3 il daha masada

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)-İyi Parti arasında 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için tesis edilen ittifakın 3 ili daha ihtiva edecek şekilde genişleyebileceği belirtildi. İki partinin ayrı ayrı adaylarla seçime gireceği Çorum, Amasya ve Kütahya için müzakereler sürüyor.

CHP-İyi Parti yerel seçim ittifakında 23 büyükşehir, 27 il olmak üzere toplam 50 şehirde iş birliği kararı alındı. Karar bir protokol ile kamuoyuna ilan edildi ama çalışma durmadı.

BAZI İLLER TEK ADAYA DÜŞÜRÜLEBİLİR

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “İki partinin adayı olan bazı yerlerde tek adaya düşürebiliriz. Gelişmeleri takip edip bu anlamda kazanabileceğimiz yerleri tekrar değerlendirebiliriz. Bu İyi Parti için de bizim için de geçerli.” dedi.

ÇORUM, AMASYA, KÜTAHYA’DA İŞBİRLİĞİ OLABİLİR

Edinilen bilgiye göre hem il hem de ilçe düzeyinde görüşmelerin devam ettiği iller arasında Çorum, Amasya ve Kütahya var. Bu illere eklemeler olabileceği konuşulurken, görüşmelerin sadece ilçeler bazında da kalabileceği ifade ediliyor.

İki parti arasındaki tüm görüşmeler aday listelerinin seçim kurullarına teslim edileceği 19 Şubat öncesinde bitirilmiş olacak.

50 ADAY HENÜZ AÇIKLANMADI

CHP Ordu Büyükşehir, İzmir Bayraklı, İstanbul Silivri ve Maltepe, Muğla Bodrum ve Ankara Etimesgut’un aralarında bulunduğu yaklaşık 50 adayını açıklamadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi’nde aldığı atama yetkisi kapsamında bu adayların da önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

DEĞİŞTİRME YETKİSİ ZORUNLU HALLER İÇİN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’na verilen değiştirme yetkisi ile ilgili, “Değiştirme yetkisi var, ama nasıl var. Allah göstermesin bir adayımızın başına bir şey gelir, istifa eden olabilir ya da bir kişiye çok ciddi bir tepki oluşur, artık kangrenleşmiş çözüm bekliyordur elbette olabilir. Yoksa adayın belirlendiği yerlerle niyi uğraşalım?” dedi.

CHP’de sürpriz istifa

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular