Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Enes Kanter’in menajeri: Sözleşmenin fesh edilmesi NBA’de rutin bir uygulamadır

NBA'de New York Knicks takımında forma giyen Enes Kanter artık dilediği takıma transfer olabilecek.

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) oynayan milli basketbolcu Enes Kanter’in sözleşmesi New York Knicks tarafından fesh edildi. Kanter yaşanan gelişmeler üzerine Twitter hesabından açıklama yaparak kulubüyle vedalaştığını duyurdu.

New York takımının Enes ile yollarını ayırmasının teknik ve stratejik bir adım olduğu belirtildi.

“14 OYUNCU DAHA ENES KANTER İLE AYNI DURUMDA”

Enes Kanter’in menajeri Mevlüt Hilmi Çınar, NBA’de her yıl ortalama 10 oyuncunun kontratının fesh edildiğine dikkat çekti. Çınar, “2019 sezonunda 14 oyuncu daha Enes Kanter’in durumunda. Bunların arasında Carmelo Anthony, Ben Mclemore gibi yıldızlar da var.” dedi.

Çınar, sözleşme feshi ile Enes Kanter’in uluslararası medyada Hizmet Hareketi adına yaptığı açıklamalar arasında hiçbir irtibatın olmadığını söyledi.

7 Şubat’ın NBA’de sezon içi takasların son günü olması ile Kanter’in açıklamalarının aynı döneme denk gelmesinden dolayı bu tür yorumların yapıldığına işaret eden Çınar, meselenin New York Knicks’in teknik olarak kendine çözüm bulma çabasından ibaret olduğunu belirtti.

Enes Kanter, attığı sayılarla New York Knicks takımının çok kritik maçlar kazanmasını sağlamıştı.

TARAFTAR: KANTER’İ İSTİYORUZ

Çınar, New York Knicks yöneticilerinin ve oyuncularının Enes ile şahsi hiçbir husumeti olmadığı gibi onunla çok yakından ilgilendiğini ve sevdiğine vurgu yaptı.

Çınar, “Bunu takıma dahil olmasının ilk gününden itibaren görüyoruz. Bugün de Enes takım yönetimi ve arkadaşlarıyla kucaklaşarak sevgiyle ayrıldı. Bunun yanında Enes, New York Knicks taraftarlarının en çok sevdiği oyuncusu arasındadır. Öyle ki, son 6 maçtır ‘We want Kanter’ yani ‘Kanter’i istiyoruz’ diye takım yönetiminin Enes’i oynatmamasına tepkilerini gösterirken, Enes’i de ne kadar sevdiklerini göstermiş oluyorlar.” ifadelerini kullandı.

NBA’deki kurallara dikkati çeken Çınar, Knicks’in bu sezon maçları kaybetme çabasında olduğunu belirterek, “Knicks ligi sonlarda bitirirse seneye NBA’ye alınacak en başarılı yeni oyuncuları ilk sıradan seçebilir. Bu NBA içinde bir kural. Ligi sonlarda bitiren takımlar bir seneki seçmelerde en iyi oyuncuları alır ki lige denge gelsin. Knicks bunun peşinde ve bunu yapabilmesi icin Enes gibi başarılı oyuncuları kenarda tutması gerekir. Değilse maçları kaybedemezler ve kazanırlar.” şeklinde konuştu.

KANTER GİBİ ÇOK BAŞARILI BİR OYUNCU KENARDA TUTMANIN BEDELİ VAR

Son zamanlarda Kanter’e niçin forma verilmediğini de anlatan Çınar, “Eğer Knicks, Enes gibi çok başarılı bir oyuncuyu kenarda tutarsa, takıma taraftarlardan gelen tepki giderek yükselecektir. Bugüne kadar Knicks tarihinde taraftarlardan böylesine tepki gelmeyişi ve böylesi olmayan bir durumla karşı karşıya kalan Knicks yönetimi kendi taraftarıyla daha kötü bir konuma girmek istemeyeceği için, onlar adına en güzel hamle Enes’i takımdan göndermek olacağını düşündüklerinden bunu yaptılar. Eğer Enes’i göndermemiş olsalar, şimdiden bile taraftar ‘We want Kanter’ diye her maç bağırmaya başlamışken, ligin geri kalan maçlarında Enes’e zaman vermemelerini kendi taraftarlarına izah edemeyeceklerinden, böyle birşey yapmak zorunda kaldılar.” değerlendirmesinde bulundu.

ENES İSTEDİĞİ TAKIMLA ANLAŞABİLİR

Kanter’in New York Knicks’teki kontratından geriye kalan parasını almaya devam edeceğini ifade eden Çınar, “Enes Kanter bu dakikadan sonra arzu ettiği takım ile yeni anlaşma imzalayabilir.” dedi.

CNN’in konuğu olan Enes Kanter: NBA’de bir kürsüm var ve ben onu bütün masumların sesi olmak için kullanıyorum

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Genel

Kız öğrenci online derste mikrofonu açık unutunca olanlar oldu: Mal mıdır nedir

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’nın ders anlattığı sırada bir kız öğrenci açık unuttuğu mikrofondan Daşlı’ya hakaret etti.

BOLD – Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde verilen uzaktan eğitim sırasında mikrofonunu açık unutan Tuba isimli kız öğrencinin hakareti yayına yansıdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı, uzaktan eğitimle verdiği ders sırasında öğrencilerine kendi yazdığı ‘Sosyal Sorunlarda Güncel Tartışmalar’ adlı kitabı tavsiye etti.

Bu sırada mikrofonunun açık olduğunu unutan üniversite öğrencisinin hakaret içeren, “Kendi yazdığı kitabını istedi bir de ya.. Mal mı nedir” sözleri yayına girdi.

EVET MALIM

Bu sözlere “Evet malım” diyerek karşılık veren öğretim üyesi, öğrencisine mikrofonunun açık olduğu hatırlatarak terbiyeli olması konusunda uyarıda bulundu. Diyaloğun ardında Daşlı ders anlatmaya devam etti.

Okumaya devam et

Popular