Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lılara canlı yayında polis müdahalesi

KHK ile görevine son verilen Cemal Yıldırım’ın işine geri dönmek için başlattığı eyleme polis müdahale etti. HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu müdahaleyi canlı yayınlandı.

BOLD – Ankara Sakarya Caddesi’nde işine geri dönmek için başlattığı beş günlük oturma eylemi ve açlık grevinin son gününde, KHK’lı Cemal Yıldırım’a açıklama yaparken polis tarafından müdahale edildi.

VELİ SAÇILIK VE 3 KHK’LI DA GÖZALTINA ALINDI

Yıldırım elindeki anayasa kitabını göstererek anayasal haklarının engellendiğini söyledi. Tam bu sırada Yıldırım polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Yıldırım’a destek veren KHK’lı Acun Karadağ, Mahmut Konuk ve adı öğrenilemeyen bir KHK’li ile Veli Saçılık da gözaltına alınarak götürüldü.

GERGERLİOĞLU CANLI YAYINLADI

Eyleme destek veren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gerçekleşen müdahaleyi sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladı. Gergerlioğlu polis müdahalesinin yasa dışı olduğunu, insanların sokakta demokratik haklarını kullanmasının suç olmadığını, buna izin vermeyenlerin suç işlediklerini söyledi.

BARIŞÇIL BİR EYLEME BİLE TAHAMMÜLLERİ YOK

Gergerlioğlu, “Haksız hukuksuz KHKlerle ihraç edilen arkadaşlarımızın, Anayasal hakkı olan barışçıl bir eylemine bile tahammül gösteremediler! Kendilerini bir milletvekili olarak defalarca uyadım!” dedi.

330 LİRA OTURMA CEZASI KESİLDİ

KHK’lıların gözaltına alınmasından sonra Veli Saçılık oturma eylemine devam etti. Ancak o da gözaltına alındı. Saçılık, gözaltına alınmasının ardından sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Saçılık, serbest bırakıldıklarını ancak polisler tarafından 330 lira bankta oturma cezası kesildiğini belirtti.

Gergerlioğlu, Türkiye’deki işkenceleri Meclis gündemine taşıdı

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye beşik gibi, her yerden deprem haberleri geliyor

İzmir, öğleden sonra yaşanan depremle sarsıldı, ancak deprem kuşağında bulunan Türkiye’nin dört bir yanında bugün de depremler meydana geldi. Bugün İzmir’in yanı sıra Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te depremler yaşandı.

BOLD – Türkiye’de bugün birçok ilde deprem meydana geldi. Ancak İzmir’de yaşanan şiddetli deprem, diğer illerdeki depremleri gölgeledi.

Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan Türkiye’de bugün birçok ilde sartıntı meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD’ın 30 Ekim Cuma tarihli son depremler listesine göre; Bingöl, Akdeniz, Ağrı, Antalya, İzmir, Çankırı, Konya, Tekirdağ, Amasya, Bitlis’te büyüklü-küçüklü depremler yaşandı. Ancak depremden korunma yöntemleri ve alınacak tedbirlerle zararları en aza indirmek mümkün olabiliyor.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

Eşi tutuklu kanser hastası hastaneye kaldırıldı

Kaynak Holding davasında yargılanan grafiker Remzi Kabarak’ın meme ve troid kanseri eşi Hülya Kabarak’a korona teşhisi konuldu. İki gün önce görülen mahkemede eşinin durumunun göz önünde bulundurulmasını isteyen Kabark’ın talebi dikkate alınmadı.

BOLD – 11 aydır Silivri Cezaevinde tutuklu olan Remzi Kabarak’ın kanser hastası eşi Hülya Kabarak’a (43) bugün koronavirüs teşhisi konuldu. Tedavi için hastaneye kaldırılan Hülya Kabarak, 3 evre meme ve troid kanseri. Hülya-Remzi Kabarak çiftinin 7 ve 10 yaş 2 çocukları bulunuyor.

“AH VİCDAN”

Hülya Kabarak’ın durumunu HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu duyurdu. Remzi Kabarak’ın durumdan haberi olmadığını söyleyen Gergerlioğlu, “Ölüm döşeğinde ve mahpusun haberi yok, tahliye yok! Durumu ağır ama İstanbul 32. ACM hakimi umursamadı bu hali. Ah, Vicdan!” dedi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında Aralık 2019’da tutuklanan Remzi Kabarak, 11 ay sonra ilk kez iki gün önce hakim karşısına çıktı. Kaynak Holding’te grafiker olarak görev yapan Kabarak, Bank Asya hesabı, sendika üyeliği, sohbete davet eden bir e-postanın mail kutusunda bulunması, patronuyla yaptığı telefon görüşmesi ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle örgüt üyesi olduğu iddiasıyla yargılanıyor.

 

 

Okumaya devam et

Popular