Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Türkiye Barolar Birliği kabul etti şimdi gözler Adalet Bakanlığında

Ankara 23. İdare Mahkemesinin kararıyla KHK ile ihraç edilip avukatlık başvurusu yapanlara yönelik verilen ret kararının iptalinin ardından Türkiye Barolar Birliği yenilenen başvuruları kabul etmeye başladı.

BOLD – Hakkında herhangi bir adli ve idari soruşturma ve kovuşturma olmayan davacının başvurusu, Barolar Birliği tarafından KHK ile ihraç edildiği gerekçesiyle reddedilmişti. Mahkeme, KHK ile ihraç edilen eski hakimin Adıyaman Barosu tarafından kabul edilen avukatlık ruhsatı başvurusunun TBB tarafından reddedilmesine yönelik iptal kararı vermişti.

KAMU GÖREVİ DEĞİL KAMU HİZMETİ

Mahkemenin kararında kamu görevinden ihraç edilmenin avukatlığa engel olmayacağı belirtilerek, avukatlığın kamu görevi değil, kamu hizmeti olduğuna vurgu yapılmıştı. Mahkemenin kararı, Barolar Birliği tarafından temyize götürülmedi ve kesinleşti.

Bunun üzerine Ankara Barosuna yaptığı başvuru kabul edilen ancak Barolar Birliği engeline takılan eski subay Levent Mazılıgüney ve bir avukat adayı daha başvurularını yeniledi. Barolar Birliği, Mazılıgüney ve diğer başvurucunun yeniledikleri talebi kabul ederek, Adalet Bakanlığına gönderdi.

20-34 yaş aralığındaki yurttaşlar Türkiye’den kaçıyor

Gündem

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Bold Plus Youtube kanalında Fatih Akalan’ın sorularını cevaplayan İstanbul Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının perde arkasında kimler olduğunu anlattı. İşte Berat Albayrak’ın ipinin çekilmesine ilişkin tüm detaylar…

BOLD – Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının perde arkasında kimler var? İpini kim çekti? Sedat Peker’in aylar önce yaptığı açıklamalar nasıl bir tasfiye sürecini başlattı? Alaattin Çakıcı ve Peker arasında bir kavga var mı? Çakıcı ve Peker’i kim kontrol ediyor? Süleyman Soylu kavganın neresinde? İstanbul Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz Fatih Akalan’ın sorularını cevapladı.

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediye yoksullukla kurduğu ‘dilenci timi’ ile savaşacak

Türkiye’de ekonomik kriz giderek artıyor. Krizden en çok etkilenen Şanlıurfa’da AP’li belediye, artan dilencilerle mücadele edebilmek için dilenci timi kurması dikkat çekti.

BOLD – Şanlıurfa’da gün geçtikçe sayıları artan dilencilerle mücadele edebilmek için AKP’li Büyükşehir Belediyesi dilenci timi kurdu. Dilenci sayısındaki artışta kentte yaşayan 650 bin Suriyelinin de etkisi olduğu öne sürülüyor.

YAKALANANLAR ZABITA KARAKOLUNA GÖTÜRÜLÜYOR

Yoksulluğun arttığı Şanlıurfa’da AKP’li Büyükşehir Belediyesi, kentte sayıları giderek artan dilenciler için dilenci timi kurdu. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görevli sivil zabıtalar dilenci timinde görevlendirildi. Dilenci timi, ana arterler ve cami önlerinde yakaladığı dilencileri zabıta karakoluna götürüp, dilenmeyi sürdürmeleri halinde kendilerine ceza verileceği uyarısında bulunduktan sonra serbest bırakıyor.

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten can kaybı 25 bine yaklaştı

Koronavirüsün yol açtığı ölümler devam ediyor. Bugün de Kovid-19 salgını nedeniyle 149 kişi hayatını kaybetti. Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü mart ayından beri hayatını kaybedenlerin sayısı ise 25 bine yaklaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı, 22 Ocak Türkiye Kovid- 19 Hasta Tablosu verilerini paylaştı. Son 24 saatte yapılan 163 bin 342 testte, 5 bin 967 vaka ile 734 koronavirüs hastası tespit edildi. Bugün yaşamını yitiren 149 kişi ile toplam can kaybı 24 bin 789’a yükseldi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİNE GERİLEDİ

Sağlık Bakanlığı’nca duyurulan Türkiye Kovid- 19 Hasta Tablosu’na göre; son 24 saatte yapılan 163 bin 342 testten 5 bin 967 vaka, 734 hasta tespit edildi. Virüs nedeniyle 149 kişi hayatını kaybederken, 6 bin 18 kişi de iyileşti. Bugünkü verilerle toplam test sayısı 28 milyon 195 bin 901, toplam vaka sayısı 2 milyon 418 bin 472, toplam vefat sayısı 24 bin 789, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 3, toplam iyileşen hasta sayısı 2 milyon 296 bin 50 oldu.

YATAKLARIN YARISI HALA DOLU

Tabloda haftalık oranlar ise hastalarda zatürre oranı yüzde 5,1, yatak doluluk oranı yüzde 45,5, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 59,8, solunum cihazına bağlı (ventilatör) doluluk oranı yüzde 31,2, ortalama temaslı tespit süresi 8 saat, filyasyon oranı yüzde 99,9 şeklinde yer aldı.

 

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

 

Okumaya devam et

Popular