Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

‘Susamam’ iki gün içinde 10 milyondan fazla dinlendi

18 sanatçının birlikte seslendirdiği #SUSAMAM şarkısı, YouTube’da 1.1 milyon beğeni, 10.2 milyon da görüntülenme sayısına ulaştı. Şarkı, YouTube Trend’de dünden beri 1. sırada yer alıyor.

BOLD – Türkiye’nin ünlü rap sanatçılarından Şanışer, dün YouTube kanalından #SUSAMAM etiketini kullanan yeni şarkısını paylaştı. Tutuklu gazeteciler, kadın şiddeti ve hayvan hakları gibi pek çok soruna dikkati çeken video Twitter gündemine 1. sıradan girerken, YouTube’da da dünden beri Trend listesinde 1. sırada yer alıyor.

Klip, Türkiye’de son dönemde çıkan en başarılı şarkılardan biri oldu. Şu anda YouTube’da 1 milyon beğeniyi geçen şarkı, buna karşılık 18 bin beğenilmeme aldı.

Şarkıyı Şanışer, Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle seslendiriyor.

Sosyal medyada şarkı hakkında yorum yapan pek çok kişiye göre, müzik alanında yeni bir dönem başlatacak şarkı 14 dakika 54 saniyelik süresiyle de ne kadar farklı bir yapım olduğunu gösteriyor.

SUSAMAM… 15 dakikalık dev rap klip…

Kültür

Gezici Festival 25. kez yollarda

Kültür Bakanlığı katkısıyla hayata geçirilen Gezici Festival 25. kez Anadolu yollarına çıkıyor.

BOLD– Modern sinemanın kalburüstü örneklerini ve klasikleşmiş yapımları seyirciyle buluşturacak olan Gezici Festival’in bu yılki durakları Ankara, Sinop ve Kastamonu.

FESTİVALLERİN SEÇKİN FİLMLERİ YENİDEN PERDEDE

29 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında Ankara’da, 6-8 Aralık’ta Sinop’ta ve 9-12 Aralık’ta Kastamonu’da izleyicilerle buluşacak olan festivalde “Dünya Sineması, Kısa İyidir, Çocuklar İçin, Türkiye Sineması, Sessiz Sinema” gibi artık klasikleşmiş olan bölümler yer alacak.

Festival seçkisi içerisinde Marko Škop’un Oscar aday adayı Karlovy Vary ödüllü filmi Işık, Daha Fazla Işık; Cannes’da Altın Kamera ödülünün sahibi olan Annelerimiz; Cannes’da Belirli Bir Bakış kategorisinin ödüllü filmi Görünmez Yaşam; Berlin Film Festivali’nde Uluslararası Af Örgütü ödülü alan Sıra Sende; oyuncu Billie Piper’ın beyaz perdede yönetmenlik denemesi Ayrık Otları; Sandra Kogut’a Altın Portakal’dan ödül kazandıran Üç Yaz; Berlin Film Festivali ve İstanbul Film Festivali’nde gösterilen ve ödüllere layık görülen Sinek Kuşu; Altın Portakal’da En İyi Uluslararası Film ödülünün sahibi olan Zaman Her Şeyi Siler gibi seçkin yapımlar bulunuyor.

Okumaya devam et

Kültür

23. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor

İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) organizasyonuyla düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali perdelerini yarın 23. kez açıyor.

BOLD– 23. İstanbul Tiyatro Festivali’nde 12 yabancı 16 yerli tiyatro grubu toplamda 78 oyun, dans ve performans gösterisi sahneleyecek. Öğrenme ve Gelişim Programı etkinliği kapsamında ise birçok ücretsiz çalışma gerçekleştirilecek.

ŞAHİKA TEKAND YILLAR SONRA SAHNEDE

Festivalin ortak yapımcılığını üstlendiği “Io” isimli oyunda usta tiyatrocu Şahika Tekand 11 yıl sonra tiyatro sahnesine geri dönecek. Tekand’ın aynı zamanda hem yazıp hem yönettiği oyunda kendisi dışında Cem Bender, Gizem Bilgen, Deniz Karaoğlu, Yiğit Özşener gibi dikkat çeken oyuncular da sahne alacak.

GENCO ERKAL’A SAYGI

İstanbul Tiyatro Festivali Türkiye tiyatrosunun çınarı Genco Erkal ve 50. yılını kutlayan Dostlar Tiyatrosu için festivalde özel bir bölüm ayırıyor. Genco Erkal’ın Yaşamaya Dair, Merhaba ve Bir Deli’nin Hatıra Defteri seyirci ile buluşacak.

Genco Erkal’ın 60., Dostlar Tiyatrosu’nun 50. Yılı’na Saygıyla sempozyumu 17 Kasım Pazar günü Pera Müzesi’nde düzenlenecek.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye İKSV adresinden ulaşılabilir.

Okumaya devam et

Kültür

Gişede lider değişti: Recep İvedik 6

7. Koğuştaki Mucize filminin dört hafta süren gişe liderliği sona erdi. Recep İvedik 6 bir milyonu aşan izleyici ile ilk sıraya oturdu.

BOLD– Altın Palmiye ödüllü Parazit’in iki haftada sadece 35 bin kişi tarafından izlendiği Türkiye’de Recep İvedik 6 ilk haftada bir milyon kişi tarafından izlendi. İşte 8-10 Kasım 2019 hafta sonunun en çok izlenen 10 filmi…

10. PARAZİT

7733 İzleyici

9.HAPŞUU

7880 İzleyici

8. KARAKOMİK FİLMLER

11.147 İzleyici

7.TERMİNATÖR: KARA KADER

12.234 İzleyici

6. BULMACA KULESİ DEV KUŞUN GİZEMİ

12.627 İzleyici

5.JOKER

22.956 İzleyici

4. KRAL ŞAKİR KORSANLAR DİYARI

45.840 İzleyici

3.CİNAYET SÜSÜ

72.733 İzleyici

2. 7.KOĞUŞTAKİ MUCİZELER

188.412 İzleyici

1. RECEP İVEDİK 6

1.023.136 İzleyici

Okumaya devam et

Popular