Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Diken’in sorumlu müdürüne de Barış Pınarı gözaltısı

Suriye’ye yönelik Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili paylaşımından dolayı haber sitesi Diken’in sorumlu yazıişleri müdürü Fatih Gökhan Diler de gözaltına alındı.

BOLD – Diler, bugün ofisinde çalışırken gözaltına alındı. Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Diler, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan adliyeye sevk edildi.

Diler’in gözaltına alınma gerekçesi olarak Suriye Demokratik Güçleri’nin açıklamasının haberleştirilmesi gösterildi.

Birgün’ün internet sorumlusu Hakan Demir de sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı. Mahkemeye çıkarılan Demir’in yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldığı belirtildi. Emniyet, TSK’nın Suriye harekatıyla ilgili sosyal medya paylaşımı yapanları yönelik operasyonlarda 78 kişiyi gözaltına aldığını duyurmuştu.

Birgün’ün internet sorumlusu, evi basılıp gözaltına alındı

Gündem

Can kaybı 25 oldu: Elazığ’da enkaz altından 3 cenaze daha çıkarıldı

Elazığ Sivrice merkezli depremde yıkılan Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki apartmanlardan birinin enkazında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Bu cenazelerle ölü sayısının 25’e yükseldiği bildirildi.

BOLD – Mustafa Paşa Mahallesi’nde deprem nedeniyle yıkılan birbirlerine 50 metre mesafedeki 2 apartmanın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma, UMKE ve itfaiye ekiplerince yürütülen çalışmalarda, bir apartmanın enkazında saat 17.30 sıralarında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Enkaz altında çıkarılan ve henüz kimlikleri belirlenemeyenlerin cansız bedenler, otopsi için hastane morguna götürüldü.

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

Okumaya devam et

Gündem

Depremzedelerle mutluluk röportajı: “Çadırı aldınız, soba yanıyor, çayınızı demlediniz, mutlusunuz değil mi?”

CNN Türk televizyonunun canlı yayınında Elazığ depremiyle ilgili son dakika gelişmelerini aktaran DHA muhabirinin, mutluluk vurgusu ‘pes artık’ dedirtti.

BOLD – Elazığ depremi tüm ülkeyi yasa boğarken Demirören Grubu’nun haber kanalı CNN Türk’ün “çadırda mutluluk” haberi akıllara durgunluk verdi.

Çadırda depremzedelerin çok mutlu olduğunu söyleyen DHA muhabiri, çocukların da huzur içinde uyuduklarını aktardı. Muhabirin ‘mutluluk’ ısrarına depremzede vatandaşlar da aynı heyecanla karşılık verdi.

Bulundukları durumdan çok mutlu olduklarını anlatan vatandaşlar, devlete ve Erdoğan’a teşekkür etti.

Okumaya devam et

Gündem

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

22 kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin yer altındaki ses kaydı ortaya çıktı.

BOLD – Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.6’lık deprem bölgede geniş bir alanda hissedildi. Daha sonra ABD’nin başkenti Washington merkezli çok sayıda üniversitenin konsorsiyumu ile oluşan Sismoloji İçin Anonim Araştırma Kurumları (IRIS), depremin yer altındaki ses kaydını resmi web sitesinde paylaştı.

Okumaya devam et

Popular