Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Ezhel, PKK sempatizanı iddialarına patladı: ‘Sizlerden iğreniyorum’

Rap şarkıcısı Ezhel, kendisine yönelik PKK sempatizanı yakıştırmaları yapanlara ‘Susmak istiyorum ama dayanamıyorum arkadaşlar. Yaptıklarınız çok ağrıma gidiyor’ sözleriyle yanıt verdi.

BOLD – TSK’nın Suriye’ye askeri harekatı sonrası sosyal medyada Savaşa Hayır etiketine verdiği destekle eleştirilen Ezhel, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, PKK sempatizanı olduğu iddialarına cevap verdi. İddialar ile ilgili suskunluğunu ilk kez bozan Ezhel, “Susmak istiyorum ama dayanamıyorum arkadaşlar” dedi.

BUNLARI YAPAN PKK SEMPATİZANI OLABİLİR Mİ?

İddia sahipleri ‘sizlerden iğreniyorum’ diyen Ezhel, ‘Her gittiği yerde Türkçe Rap diye bağıran, Türkçeyi dünyaya tanıtan bir PKK sempatizanı olabilir mi? Erzincan’da köyü basılmış birisi terörist olabilir mi? Ankara’da tüm o bombaları gören tanıdıklarını kaybeden bir Ankaralı, yurttaşının katledilmesine sevinebilir mi?’ ifadelerini kullandı.

SAVAŞIM TÜRKİYE’Mİ MUTLU BİR GÜN GÖRMEK

Rapçi Ezhel’in paylaşımı şöyle, “Susmak istiyorum ama dayanamıyorum arkadaşlar. Yaptıklarınız çok ağrıma gidiyor. Her gittiği yerde Türkçe Rap diye bağıran, Türkçeyi dünyaya tanıtan bir PKK sempatizanı olabilir mi? Erzincan’da köyü basılmış birisi terörist olabilir mi? Ankara’da tüm o bombaları gören tanıdıklarını kaybeden bir Ankaralı, yurttaşının katledilmesine sevinebilir mi? Sizlerden iğreniyorum. Tek suçum güzel ülkemizde hep beraber yaşamak istemek. Askerimiz ölmesin, insanımız aç ve cahil kalmasın istemek. Evet imkansızı istemek belki ama benim SAVAŞIM budur. Bir gün Türkiye’mi mutlu görmektir.“

KHK’lıya mezarda işe iade

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Üç yerli film yeniden vizyonda

Koronavirüs salgını sebebiyle aylardır kapalı olan sinema salonları “yeni normal”e uyum sağlamaya çalışıyor. Daha önce gösterilmiş üç yerli film yeniden vizyona sokuluyor.

BOLD– Karantina sürecinde büyük maddi kayıp yaşayan sinema salonları yeni normale uyum denemeleri kapsamında sınırlı olarak açılıyor. Bu hafta daha önce vizyon şansı bulmuş Nuh Tepesi, Zengo ve Araf 4: Meryem filmleri tekrar gösterime giriyor.

NUH TEPESİ

Babasının son dileği olan köydeki “Nuh Ağacı”nın altına gömülme arzusunu yerine getirmeye çalışan bir adam, bir yandan geçmişiyle ve babasıyla ilişkisiyle yüzleşirken bir yandan da ağacın kadim zamanlardan kalma olduğuna inanan köylülerle uğraşmak zorundadır.

ZENGO

Özgün tasarımlarıyla ünlü bir modacı olmanın hayalleri kuran bir kadın, karşısında en büyük rakip olarak mahalleden arkadaşını bulur.

ARAF 4: MERYEM

“Araf 4: Meryem”; genç bir öğretmen ile aynı evde kaldığı arkadaşının başından geçen garip olayları anlatıyor.

Okumaya devam et

Kültür

Adalet Ağaoğlu Ankara’da son yolcuğuna uğurlandı

Dün hayata veda eden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağaoğlu, Ankara Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası Karşıyaka Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

BOLD – Tedavi gördüğü İstanbul Beşiktaş’daki Liv Hospital Hastanesi’nde 91 yaşında hayatını kaybeden yazar Adalet Ağaoğlu, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Ağaoğlu için düzenlenen cenaze törenine eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, AKP Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve sevenleri katıldı. Ağaoğlu için, erkek kardeşinin eşi Serpil Sümer ile yeğeni Fuat Sümer Ankara Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası sevenlerinin taziyeleri kabul etti. Ağaoğlu’nun naaşı, Kocatepe Camisi’nde kılınan namazın ardından, Karşıyaka Mezarlığı’na götürüldü.

TÜM SEYAHATLERİNDE BERABERDİK

Acısını dile getiren Serpil Sümer, “Ömrümün yarısı onunla geçti, ablam gibiydi. Bütün seyahatleri beraber yaptık. Çok üzgünüm” dedi. Tören sonrası basına konuşan CHP’li Sezgin Tanrıkulu da Türkiye’nin çok önemli bir değerini kaybettiğimi belirterek, “Biz onun eserleri ile büyüdük. Türkiye’deki toplumsal yaşama da çok katkısı oldu. Bugün yetiştirdiğimiz çok önemli bir yazarı kaybettik. Başımız sağ olsun” diye konuştu.

Pirzola yerken eli yanmasın diye 100’lük banknot kullandı

 

 

Okumaya devam et

Kültür

Beren Saat, Erdoğan’ın Netflix’i neden hedef aldığını anlayamadı

Siber zorbalıkla mücadelede hukuki yaptırım ve denetimlerin olabileceğini söyleyen ünlü oyuncu, sosyal medya platformu olmayan Netflix’in düzenlemeye dahil edilmesini anlamadığını söyledi.

BOLD – Youtube kanalı Yeniden tv’de yayınlanan’Ayşegül Doğan Soruyor’ adlı programının ilk konuğu olan oyuncu Beren Saat, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sinyallerini verdiği sosyal medya düzenlemesine ilişkin fikirlerini açıkladı.

NEFES ALACAK YERİMİZ KALMADI DERKEN

Bütün televizyon kanalların özgürlükten uzaklaştığı bir dönemde Netfix’in oyuncuların imdadına yetiştiğini belirten Saat, ”Tam böyle nefes alacak yerimiz kalmadı dediğimiz anda yepyeni ve daha dünyalı bir sistem girdi ülkeye. Netflix ile lokal hikayelerimizi daha geniş bir coğrafyada anlatabiliriz. Bir sosyal medya platformu olmayan Netflix’in torba yasa gibi o konuşmaya dahil edilmesini anlamadım” dedi.

ÖNCE MECLİSTEKİLER

Hükumetin siber zorbalık vakalarıyla mücadele için yasa tasarısı hazırlamasının anlaşılabilir olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, ”Tabii ki hukuki çözümler, birtakım yaptırımlar ve denetlemeler olabilir ama bence çözüm artık nefret söylemlerini, ötekileştirmeyi hayatımızdan çıkarıp, insanların birbirine karşı öfkesini ve hırsını azaltmak. İnsanlara siber zorbalık yapmayacak bir sakinliği, dinginliği, pozitif eleştirmeyi öğretmek lazım. Bu örnek teşkil eden her figür için gereklidir. Bunu sadece liderler bazında söylemiyorum ama önce onlar, önce mecliste yumruklar atılmasın, düşünerek konuşalım” diye konuştu

KİTLESEL ÖFKENİN TEDAVİSİ

Bir paylaşımı nedeniyle sosyal medyada vatan haini ve terörist ilan edildiğini belirten Saat, “O dönem çok incindiğim, zorlandığım bir zaman dilimiydi. Bu nefreti eğitmek, kitlesel düzeydeki öfkeyi yavaş yavaş iyileştirmek gerekir” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş AKP’li yönetimin 1,5 liralık fidanı 15 liraya aldığını açıklayınca ortalık karıştı

Okumaya devam et

Popular