Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ceren hocanın katil zanlısı Hikmet’in annesinden iğrenç iddia

Kopya çekerken kendini yakalayan Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’i öldüren Hasan İsmail Hikmet’in yargılandığı davada anne tanık sıfatı ile dillendi. Hikmet’in annesi Şenel’in oğlunu taciz ettiğini ileri sürdü.

BOLD – Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürüldü. Açılan davada Hikmet’in annesi tanık olarak dinlendi.

Önceki duruşmalarda sanık ve avukatınca ileri sürülen ‘Ceren Damar Şenel’in zanlı Hikmet’i taciz ettiği iddiaları’ bu defa anne Hatice Elçi Hikmet’in ifadelerinde yer aldı.

BAROLAR BİRLİĞİ KADIN KOMİSYONU’DAN KATILMA TALEBİ

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Hasan İsmail Hikmet, taraf avukatları, Ceren Damar Şenel’in aile yakınları, bazı milletvekilleri ve çok sayıda izleyici katıldı. Dava, taleplerin alınmasıyla başladı. Türkiye Barolar Birliği Kadın Komisyonu ve Ankara İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, davaya katılma talebinde bulundu.

KADIN CİNAYETİ DEĞİL SAVUNMASI

Sanık avukatı Vahit Bıçak, katılma taleplerine ilişkin, “CMK’ya göre suçtan doğrudan zarar görenlerin davaya katılma hakkı vardır. Dolaylı zarar görenin davaya katılma hakkı yoktur. Elinizdeki dosya bir kadın cinayeti değildir, kadının cinsiyetinden dolayı işlenmiş bir suç değildir. Maktulle fail arasında bir takım konular mevcuttur, o konular nedeniyle işlenmiştir.

KAMUOYUNU MANİPLE İDDİASINI ORTAYA ATTI

Ordu’da geçtiğimiz hafta bir hadise oldu. Burada fail mağduru hiç tanımıyordu. Cinsel kimliğinden dolayı öldürürse kadın cinayeti budur. Dolayısıyla burada bir kadın cinayeti yoktur. Tamamen kamuoyunu maniple etme gayreti vardır. Katılma talebinin reddini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MAHKEME HEYETİ İSTEĞİ KABUL ETMEDİ

Mahkeme, suçtan doğrudan zarar görmedikleri gerekçesiyle Türkiye Barolar Birliği Kadın Komisyonu ve Ankara İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneğinin katılma talebini reddetti. Daha sonra sanık Hasan İsmail Hikmet’in annesi Hatice Elçi Hikmet tanık olarak dinlendi.

KENDİMİ İNTİHAR EDECEĞİM

Olay gününü ve sonrasını gözyaşları içinde anlatan tanık Hikmet, şunları kaydetti:

– Oğlum ilk benimle telefondan görüştü. Bana, ‘Okulda bir olay meydana geldi. Çok üzgünüm gelip beni alır mısınız?’ dedi. Ben önce ne dediğini anlamadım. Sonra ‘Kendimi intihar edeceğim’ dedi.

SİLAHI TEMİZLEMESİNİ İSTEDİM

– Çılgına döndüm ve okulda ne olduğunu sorduğumda ‘Okulda çok kötü bir olay oldu, hatırlamıyorum’ cevabını verdi. Bunun üzerine evden çıktım, eşimi aradım ve onu da yolda taksiyle aldım. Oğlumdan da sabit bir yerde kalmasını istedim.

– Oğlumla buluştuğumda çok telaşlıydı. Onu sakinleştirmeye çalıştım. Eşime ‘Üstünde ne kadar malzeme varsa telefonu bana verin, diğer malzemeleri sen al’ dedim. Malzemelerden kastım bir adet bıçak ve bir adet silahtır. Eşimden silahı temizlemesini istedim. Telefon bendeydi, silah ve bıçak eşimdeydi. İvedilikle taksiye bindik ve oğlumu emniyete teslim ettik.

TELEFONU GECE 2’DE TESLİM ALDILAR

– Daha sonra polis, ‘Çocuğunuza çamaşır getirin’ dedi. Bunun üzerine eve gittim. O ara telefon benim üzerimde olduğu için benimle gidip geldi. Emniyette ‘Telefonu alacak mısınız?’ diye sorduğumda ‘Sonra alırız’ dedi ve gece 02.00’de aldılar.

Tanık Hikmet’e eşine söylediği “Silahı temizle” ifadesi soruldu. Hikmet, “Silahı temizleme ifadesinden kastım, mekanik aksanında bulunan boş kovanın çıkartılması, silahın tekrardan atışa hazır hale getirilmesi ve emniyetli şekilde boş kovanın atılmasıdır” dedi.

OĞLUM ASLA YALAN SÖYLEMEZ

Sanık avukatı Vahit Bıçak’ın “Oğlunuz beyanında bir bayan tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etti. Çocuğunuz yalan söyler mi?” şeklindeki sorusuna Hikmet, “Oğlum asla yalan söylemez.

Ceren Damar Şenel’in katil zanlısı Hasan İsmail Hikmet

HER SÖZÜNÜN ARKASINDAYIM

Çocuğumun her sözünün arkasındayım. Ceren, ikinci kez öğretmen olarak tahsil edildiğinde o konudan bana bahsetti. Bana, ‘Anne zaten evlendi, ben de uzak duracağım’ dedi. Ben de ona eğitmenle öğrencisi arasında böyle bir şey olamayacağını, bunun profesyonellikle alakasının olmadığını, uzak durması gerektiğini, kesinlikle selam dahi vermemesi gerektiğini söyledim” diye konuştu.

İKİ TARAF ARASINDA TARTIŞMA YAŞANDI

Tanığın dinlenmesi sırasında sanık avukatı Vahit Bıçak ile müşteki avukatları ve salonda bulunanlar arasında sık sık tartışma yaşandı. Mahkeme başkanı, tarafları ve salonda bulunan izleyicileri uyararak, mahkemenin sükunetini bozacak kişilere yaptırım uygulayacağını bildirdi.

CEREN’İN HATIRASINA SALDIRI İÇİN ORGANİZE EDİLMİŞ

Daha sonra söz hakkı verilen sanık avukatı Vahit Bıçak, sanığın annesi, dedesi ve iki arkadaşının tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkemenin, talebi kabul etmesi üzerine dinlenen tanıklar, Ceren Damar Şenel ile sanık Hasan İsmail Hikmet arasında ilişki olduğu iddiasında bulundu. Damar ailesinin avukatları, “Bütün tanıklar Ceren’in hatırasına saldırı için organize edilmiş” diyerek tanık ifadelerine tepki gösterdi.

CEZALANDIRMA VE TUTUKLULUĞUN DEVAMI İSTEĞİ

Tanık ifadelerinin ardından cumhuriyet savcısına söz hakkı verildi. Bir önceki celse verdiği mütalaasını tekrar ettiğini belirten savcı, sanığın cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Sanık avukatı Bıçak’a esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapılması için söz verildi. Bıçak, dosyada eksikliklerin bulunduğunu belirterek, bu eksikliklerin tamamlanmasını talep etti. Esas hakkındaki mütalaasının hazır olmadığını ifade eden Bıçak, süre talebinde bulundu. Bıçak, taleplerinin kabul edilmemesi durumunda reddi heyet talebinde bulunduğunu kaydetti.

MAHKEME DAVAYI 21 ŞUBAT’A TEHİR ETTİ

Cumhuriyet savcısı, avukat Bıçak’ın soruşturmanın genişletilmesi talebinin dosyanın geldiği durum nazara alınarak reddine karar verilmesini istedi. Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık ve avukatının esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını hazırlamaları için ek süre verdi. Sanık Hikmet’in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 21 Şubat’a erteledi.

Tarım alanlarını yok edecek ‘Kanal Bolu’ya halktan tepki

Gündem

Günde 10 gönüllü aşılanacak

Çin’de geliştirilen Kovid-19 aşısının Faz3 klinik çalışmasında ikinci gönüllü aşılamaları, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başladı. Günde 10 gönüllüye aşı yapılacağı aktarıldı.

BOLD – Koronavirüsle mücadele çerçevesinde Çin’de geliştirilen aşının, Türkiye’de başlatılan Faz3 klinik araştırmalarında ikinci gönüllü grup testlerine geçildi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yürütülecek süreç kapsamında günde 10 gönüllünün aşılanacağı bilgisi verildi.

Halk otobüsü şoförü maske takmayan yolcuyu bıçakladı

Okumaya devam et

Gündem

Halka su yerine arsenik içiriyorlar: Tam 350 kat daha fazla

12 bin nüfuslu Kütahya’nın Emet ilçesinde şebeke suyundaki arsenik miktarı Dünya Sağlık Örgütü’nün kabul ettiği miktarın tam 350 katı. Kanserden ölüm oranı diğer bölgelerin üç katı olurken, AKP’li belediye halka su yerine arsenik içiriyor.

BOLD – Kütahya’nın Emet ilçesinde içme suyuyla ilgili ortaya çıkan raporlarda yeraltı ve şebeke sularındaki arsenik vahim boyutlara ulaşmış durumda.

BOR MİKTARI NORMALİN 8 BİN KATI

Gazi Üniversitesi 2011’de yaptığı çalışmada, sularda Dünya Sağlık Örgütü tarafından, içilebilir kabul edilen düzeyin arsenik için 350 katı, bor için de 8 bin katı olduğunu tespit etti. Dumlupınar Üniversitesi ise yaptığı araştırmada bölgede kanserden ölüm oranlarının ilin diğer bölgelerine oranla 3 katı olduğunu açıkladı.

CHP’Lİ KASAP: HALK BİLE BİLE ZEHİRLENİYOR

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, raporları gündeme taşıyan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Halk, yıllardır yüksek oranda arsenik içerdiğini bile bile bu su kullanmak zorunda kalıyor. Resmi kurumların yaptığı analizler ile üniversitelerin yaptığı analiz sonuçları arasında ciddi fark var. Buradaki halk kanser ve arsenik zehirlenmesine maruz kalmakta” dedi.

Türkiye’ye yaptırım ihtimali azaldı Yunanistan ve Rumlar bastırıyor

 

Okumaya devam et

Gündem

11 yaşındaki kız çocuğunu tavşan besleme yalanıyla kandıran tacizciye 6 yıl 3 ay hapis

Trabzon’da 2 yıl önce 11 yaşındaki kız çocuğunu marulla tavşan beslemek bahanesi ile kandırarak cinsel istismarda bulunan 48 yaşındaki şahsa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

BOLD – Trabzon Ortahisar’da 11 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunan şahsın yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezası çıktı. Mart 2018’de meydana gelen ve 7 şahidin ifade verdiği olayda, bir sitenin kapıcılığı ve güvenliğini üstlenen A.K’nin, 11 yaşındaki S’ye okuldan eve dönerken seslenip “Beni tanımadın mı? Amcanım. Gel tavşan besleyelim” dediği, eline marul tutuşturup otoparka getirdiği ve elbiselerini açarak vücudunun çeşitli yerlerine dokunduğu iddia edildi.

OKULDA ARKADAŞLARINA ANLATINCA ORTAYA ÇIKTI

Yaşadıklarını ertesi gün okulda ağlayarak arkadaşlarına anlatan S, korktuğunu ve yaşlı, sakallı birinin kendisini takip ettiğini düşündüğünü belirtti. Kızın ailesinin olayı öğrenmesi ve A.K’den şikâyetçi olması sonrası Trabzon Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM), S’nin ifadesine başvurdu. Hazırlanan Adli Görüşme Değerlendirme Raporu’nda psikolojik sağlığının iyi olmadığı tespit edildi.

SAVCI ÇELİŞKİLİ İFADELERE DİKKAT ÇEKTİ

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan davanın dördüncü celsesinde esasa dair mütalaasını okuyan savcı, müşteki ve anne babası ile 7 farklı tanığın beyanından yola çıkarak şüpheli A.K’nin çelişkili ifadeler verdiğini değerlendirdi ve hapisle cezalandırılmasını istedi. Sanığın farklı tarihlerde 2 defa kız çocuğunu istismar ettiğine karar veren mahkeme heyeti A.K’yi 6 yıl 3 ayla cezalandırdı.

Gaziler isyanda: Başında şarapnel göğsünde mermi ile ayrıma maruz kalıyorlar

Okumaya devam et

Popular