Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Erdoğan AKP’den kopuşa çare arıyor

AKP’li Cumhurbaşkanıda Tayyip Erdoğan, partisinde hızlanan kopuşu önüne geçebilmek için eski il başkalarına mektup gönderdi. Erdoğan, eski AKP’li yöneticilere “Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP’den istifa eden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yönelik hızlanan geçişlerden rahatsız. Partisinde artan istifaları durdurmak ve diğer partilere geçişleri önlemek için Erdoğan’dan ilginç bir hamle geldi. Erdoğan eski ilçe başkanlarına yönelik bir mektup kaleme aldı.

BU DAVA SİZİN OMUZLARINIZDA YÜKSELİYOR

“AK Parti’de eski-yeni yok” temalı mektupta Erdoğan, şu satırlara yer verdi:

“Hep birlikte, milletimiz ve yeryüzündeki tüm mazlumlar için umut ışığı haline gelmiş bir davaya hizmet ediyoruz. Bu dava, sizin gibi yüreğinde büyük Türkiye idealini taşıyan teşkilat mensuplarımızın omuzlarında yükseliyor ve inşallah yükselmeye de devam edecek. Üstlendiği vazifelerin öneminin bilincinde olan sizler gibi dostlarımız ile omuz omuza çalışmayı nasip ettiği için Rabbime ne kadar hamdetsem azdır.

HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKTUĞU BİR TEŞKİLATIZ

AK Parti gücünü birlik ve beraberliğinden almaktadır. Genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla herkesin elini taşın altına soktuğu bir teşkilatın mensuplarıyız. Bu süreçte kimi zaman önemli sorumluluklar üstlenmemiz, kimi zaman fedakârlıklar yapmamız gerekebiliyor.

YENİ-ESKİ DİYE BİR KAVRAM YOK

AK Parti’de yeni-eski diye bir kavram yoktur, sadece görev değişikliği vardır. Her AK Partili son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz milletimizi layık olduğu yere taşıyacak daha çok vazifemiz var.

BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARINIZDA MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM

Demokrasimizin güçlenmesi, ülkemizin kalkınması için ‘Güçlü Türkiye’ sevdasıyla görev yaparak göstermiş olduğumuz fedakârlık ve özveri için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarımızda Yüce Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum.”

Bir zorla kaybedilme daha: Mehmet Bal

Politika

İBB sadece bir buçuk günde 6 milyon 529 bin lira bağış topladı

Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığının genelgesiyle bağış toplaması yasaklanan İBB’nin bloke edilen hesaplarına bir buçuk günde 12 bin 604 kişinin bağış yaptığını duyurdu.

BOLD – İçişleri Bakanlığının genelgesiyle bağış toplamaları yasaklanan büyükşehir belediyelerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hesaplar bloke edilmeden önce 12 bin 604 kişinin bağış yaptığını duyurdu. Duyuruyu sosyal medya hesabından görüntülü yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir buçuk gün gibi kısa bir sürede toplanan miktarın 6 milyon 529 bin lira olduğunu aktardı.

‘VAKIFBANK BLOKE PARAYI DERHAL GÖNDER’

İmamoğlu toplanan para ile 9 bin ihtiyaç sahibi aileye 300 ve 600 liralık 2 aylık desteğe başlandığını söyledi. ‘Sosyal yardımları 775 milyon liraya çıkaracak güçteyiz’ diyen İmamoğlu, Vakıfbank’ın bloke ettiği 2 bin 100 hayırseverin 900 bin lirasını da İBB’ye derhal gönderilmesini istedi.

Okumaya devam et

Politika

Cihangir İslam’ın Süleyman Soylu’ya yönelik “Allah belanı versin” paylaşımı rekora koşuyor

Süleyman Soylu’ya gönül rahatlığıyla “Allah belanı versin” diyen Cihangir İslam’ın 2 bin yorum alan mesajı, 4 bin kez paylaşılırken 16 bin kişi tarafından da beğenildi.

BOLD – Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yaptığı konuşmadaki ifadelerine sosyal medyadan yaptığı paylaşımla açıklık getiren İstanbul Bağımsız Milletvekili Cihangir İslam, yayınladığı genelgeyle belediyelerin bağış toplamasını engelleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da ateş püskürdü.

GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SÖYLÜYORUM

Belediyelerin bağış toplamasına İçişleri Bakanlığının engel olduğunu hatırlatan İslam, ”TBMM kürsüsünde söylediğim #ALLAHBELANIZIVERSIN ifadesi bir kişiye, gruba yönelik değil bir aktarımdı. Şimdi CNNTURK’de belediye yardımları konusunda Süleyman Soylu’yu dinliyorum. Bir insan, hekim ve siyasetçi olarak gönül rahatlığı ile kendisine söylüyorum: #AllahBelanıVersin” dedi.

BİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI

İslam’ın paylaşımı yaklaşık 4 bin kez retweet edilirken 16 bin kişi tarafından da beğenildi. Paylaşıma 2 bine yakın yorum geldi.

 

Çocuğumu nezarette öldürdüler

Okumaya devam et

Genel

“Koronayı Isparta’ya umreciler bulaştırdı” diyen AKP Milletvekili Recep Özel çark etti

Sosyal medyada, koronavirüsün en çok yayıldığı 6 ilden biri olan Isparta’ya salgının umrecilerden bulaştığını belirten AKP Isparta Milletvekili Recep Özel, paylaşımlarını kaldırdı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs salgının illere göre dağılımını kamuoyuyla paylaşmıştı. Paylaşılan bilgilerde koronavirüsün en çok yayıldığı 6 il içerisinde 258 vaka ile Isparta’nın yer alması vatandaşlara sürpriz oldu.

268 VAKADAN 245’İ UMRECİLERDEN

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla, AKP Isparta Milletvekili Recep Özel konuya açıklık getirerek, ildeki 268 koronavirüs vakasından 245’inin Umre’den gelen ve misafir ettikleri kişiler olduğunu söyledi. Özel daha sonra bilinmeyen bir nedenle tweetlerini sildi

Özel’in sildiği paylaşım dizisi şöyle:

  • Sayın Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi ilimizde şu an 268 pozitif vaka vardıAncak bu vakaların 245’i misafir ettiğimiz umreden dönen vatandaşlarımızdır. Isparta KYK yurtları potansiyelimizden kaynaklanan umreden dönenlerin karantina merkezi olarak kullanılan bir şehirdir.
  • Geriye kalan vakalarımız çeşitli sebeplerle yurt dışına çıkmış dönmüş vatandaşlarımızdır. Paniğe kapılmadan devletimizin uyarılarını dikkate alarak kurallara uyalım. Bir süre daha evde kalalım. Ülkemiz ve Ispartamız bu virüsü baş edecek güce ve sağlık altyapısına sahiptir.
  • Isparta Şehir Hastanemiz başta olmak üzere tüm devlet hastanelerimiz, tıp fakültemiz, özel hastanelerimiz, aile hekimlerimiz ve buralarda görev yapan sağlık çalışanlarımız bizler için canları pahasına görev yapmaktadırlar. Hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.

AKP’nin YSK temsilcisi de olan Özel, paylaştığı ve kısa süre sonrada sildiği paylaşımları hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Doktor sevgilisini ‘korona bulaştırdı’ diye öldürüp intihar etmek istedi

Okumaya devam et

Popular