Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Terörist, vatan haini ilan edilen Harbiyelileri askere çağırdılar

15 Temmuz’dan sonra vatan haini ilan edilip müebbet hapis cezasına çarptırılan Harbiyelileri askere çağırdılar. Tebligat bu sabah ailelerine bildirildi.

BOLD – 4 yıldır Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan askeri öğrencilerin, asker kaçağı olduklarını söyleyen ve teslim olmaları gerektiğini bildiren tebligat ailelerine gönderildi. Müebbet hapis cezasına çarptırılan Hava Harp Okulu 1. sınıf öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, telefonuna gelen mesajı “Vallahi bunlar dangalak. Bizim çocuklar asker kaçağıymış?” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Çetinkaya’ya gelen mesajda “Yoklama kaçağı olarak aranmaktasınız. e-Devlet kapısından veya en yakın askerlik şubesinden yoklama işlemini başlatmanız gerekmektedir” denildi. Aynı mesaj E. Karabacak ve H. Karabacak adlı öğrencilerin ailelerine de gönderildi. Tebligatın, 2015-16 devresi tutuklu Harp Okulu 1. sınıf öğrencilerinin tamamına gönderildiği belirtiliyor.

116 HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİSİ MÜEBBET VERİLMİŞTİ

15 Temmuz Sultanbeyli davasında 116 Hava Harp Okulu öğrencisi, 3 er ve 3 komutan, Silivri 28. Ağır Ceza Mahkemesinde “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”ten yargılanmıştı. 25 Mayıs 2018’de karara bağlanan davada öğrenciler ve komutanlar müebbet hapis cezasına çarptırılırken 3 er beraat etmişti.

ASKERE ÇAĞRILAN POLİS MEMURU ŞEHİT OLMUŞTU

KHK’lı ile ihraç edildikten sonra terörle yargılanıp hapse atılan polis memuru Zekeriya Burak Altunok, 5 ay önce Ağrı Doğu Beyazıt’ta şehit olmuştu. 695 Sayılı KHK ile 24 Aralık 2017’de ihraç edilen Altunok, 16 ay hapis yattıktan sonra yargılandığı davadan beraat etmişti. Daha sonra vatani görevini yapması için er olarak askere çağrıldı. Altunok, 20 Ekim 2019’da Ağrı Doğubeyazıt’ta çıkan çatışmada ağır yaralandı, iki gün sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Savcı 127 sanığın ifadesini yarım sayfada özetledi

 

Terörist diye Emniyet’ten ihraç edildi; askerliğini yaparken şehit düştü

Gündem

Eski Başbakan Mesut Yılmaz öldü

Beyin tümörü nedeniyle 5 ay önce ameliyat olan eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 

BOLD – Geçen yıl akciğerinden tümör temizlenen ve 5 ay önce de beyin tümörü nedeniyle ameliyat olan eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, yaşamını yitirdi.

3 KEZ BAŞBAKANLIK YAPMIŞTI

Eski ANAP Genel Başkanı ve eski Başbakan Mesut Yılmaz, öldü. Mesut Yılmaz’ın geçen yılın Ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrolünde akciğerinde tümöre rastlanmıştı. 23 Ocak 2019’da yapılan operasyon sonucu kanserli tümör temizlenmişti. Mayıs 2020’de bu defa beyin sapında tümör saptanan 73 yaşındaki Mesut Yılmaz, gerçekleştirilen ameliyat sonrası tedavi görüyordu. Eski başbakan ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı olan Yılmaz 1991 ve 1999 yılları arasında toplam yaklaşık iki yıl boyunca üç kez başbakanlık ve çeşitli bakanlıklar yapmıştı.

Silivri’de 44 mahkumun koronaya yakalandığı koğuştan mektup var: Sistematik işkenceyle soykırım

Okumaya devam et

Gündem

Sahte içkiden ölüm 89’a çıktı ancak üretim tam gaz sürüyor

sahte içki

Son üç haftada Türkiye genelinde sahte içkiden dolayı ölenlerin sayısı 89’a yükseldi. Ölümlere rağmen yurdun dört bir yanında kaçak içki üretiminin devam etmesi dikkat çekti. 

BOLD – 9 Ekim’de başlayan kaçak içki nedeniyle yaşanan ölümlere yenileri eklenmeye devam ediyor. İzmir’de 2 kişi daha tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetti. Yurt genelinde sahte içkiden ölenlerin sayısı 89’a yükseldi. Ekipler, 9 ekimden bu yana artan ölüm haberleri üzerine operasyonlarını sürdürüyor.

KAÇAK İÇKİ ÜRETİMLERİ SÜRÜYOR

NTV’de yer alan habere göre; son olarak Malatya’nın Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde tespit edilen iki adrese baskın yapıldı. Adreste 3 bin 880 litre sahte içki bulundu. Adana’da da Mısır Çarşısı’ndaki iki işyerinde arama yapıldı. 450 litre etil alkol ve 4 bin 459 paket kaçak sigaraya el koyuldu. Antalya’nın Manavgat ilçesinde ekipler, bir otelin deposunda bin 108 litre sahte ve gümrük kaçağı içki ele geçirdi. Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde ise bir bağ evinde 650 litre sahte içki bulundu. 4 kentteki operasyonlarda toplam 7 kişi gözaltına alındı.

Silivri’de 44 mahkumun koronaya yakalandığı koğuştan mektup var: Sistematik işkenceyle soykırım

Okumaya devam et

Gündem

Fransa’daki radikal dinci Erdoğan’dan sığınma talep etti

Fransa’da radikal İslamı yaymakla suçlanan Sihamedi, Suriye, Libya ve Karabağ’da radikal unsurları desteklemekle suçlanan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sığınma talep etmesi dikkat çekti. Göç İdaresi, Sihamedi’ye yanıt vererek sığınma talebine yeşil ışık yaktı.

BOLD – Fransa’da radikal İslamı yayma gerekçesiyle kapatılan BarakaCity’nin başkanı İdriss Sihamedi, kendisi ve ekibi için AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan sığınma istedi.

GÖÇ İDARESİ’NİN YANIT VERMESİ DİKKAT ÇEKTİ

Rus Sputnik’in aktardığına göre Twitter’dan bir paylaşımda bulunan ve Erdoğan’ı da etiketleyen BarakaCity’nin başkanı İdriss Sihamedi, ölüm tehditleri aldıklarını duyurdu. Sihamedi’nin tweetine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yanıt verdi. Müdürlük, “Siz ve iş arkadaşlarınız, isminiz, soyadınız, kimlik bilgileriniz ve pasaport numaralarınızın da bulunduğu sığınma talebi dilekçeleriniz ile kurumumuza bireysel başvuruda bulunursanız, değerlendirmeye alacağız. Bilgileriniz geldikten sonra, İstanbul Havaalanı’ndaki ekibimiz durumla ilgili bilgilendirilecektir” yanıtını verdi.

Silivri’de 44 mahkumun koronaya yakalandığı koğuştan mektup var: Sistematik işkenceyle soykırım

Okumaya devam et

Popular