Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İşadamı Hazım Sesli cezaevinde öldürülmek istendi! Saldırganın azmettiricisi kim?

Hizmet hareketine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan ve 15 yıl hapse mahkûm edilen İş Adamı Hazım Sesli’nin Menemen Cezaevi’nde öldürmek amacıyla saldırıya uğradığı öğrenildi.

BOLD-Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından Hazım sesli, tenkil süreci kapsamında tutuklanmış ve yargılandığı davada hakkında 15 yıl hapis cezası verilmişti. İzmir Menemen Cezaevi’nde tutuklu bulunan Hazım Sesli’nin, cinayetten hükümlü Fatih Oktay isimli mahkum tarafından saldırıya uğardığı belirtildi.

Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 21 Eylül 2015 tarihinden Menemen T Tipi kapalı Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan İşadamı Hazım Sesli’nin avukatlarından yapılan açıklamaya göre, Sesli’ye yönelik saldırının kasıtlı olduğu ifade edildi.

8 KİŞİLİK KOĞUŞTAN TEK KİŞİLİK HÜCREYE ALINDI

9 Ağustos 2016 tarihinde 8 kişilik koğuşta kalan Hazım Sesli, cezaevi yönetimi tarafından sözlü veya yazılı bir gerekçe gösterilmeden tek kişilik hücreye aldığını ifade edildi. Ancak avukatları tarafından yapılan tüm başvurular sonucunda Adalet Bakanlığı kendilerinin bir talebi olmadığını ve bu durumun cezaevinin inisiyatifinde olduğu belirtildi.

Hazım Sesli’nin tek kişilik hücrede kaldığı süre içerisinde kimseyle görüştürülmediğini aktaran avukatlar, “Yaklaşık son 1 yıldır da adli mahkûmlarla aile ve telefon görüşlerine çıkmakta olup; bu durumda can güvenliğinin bulunmadığını, bu sebeple görüş saatlerinin değiştirilmesini hem Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan hem de cezaevi savcılığından talep etmiş olmasına rağmen hiçbir işlem yapılmamıştır.” denildi.

CİNAYETTEN HÜKÜMLÜ KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADI

Hazım Sesli’nin 11 Mart 2020 tarihinde saat 16.20’de telefon görüsüne daha önce 2 defa adam öldürüp ceza alan, daha sonra ise koğuşta bulunan bir kişinin kafa derisini yüzen Fatih Oktay isimli mahkûmla birlikte çıkartıldığı vurgulandı. Hazım Sesli’nin telefon görüşmesi sırasında Fatih Oktay tarafından şişlendiği ifade edilen açıklamada, “Kalbine nişan almış olsa da Hazim Sesli telefonla görüşürken ilk şişin telefona denk gelmesi sonucu olayı fark etmiş ve kendini korumaya çalışmıştır. Ama olaya cezaevi memurları müdahale edene kadar 2 kere sol elinden, 2 kere sol bacağından, 3-4 defa da kalçasından darbeler almıştır.” şeklinde anlatıldı.

Yaralanan Hazim Sesli’nin hastane sonrası tekrar koğuşuna götürülürken ceza infaz memuru tarafından bilerek olayı gerçekleştirilen şahsin hücresinin önünden geçirilerek de psikolojik şiddet maruz bırakıldığı ifade edildi.  Olay sonrası Sesli’nin avukatlarıyla görüşürken de avukatlarına zorluk çıkartıldığı, avukatların defalarca göz kaydına gönderilip tekrar geri gelmesi istendiği aktarıldı.

Melek Çetinkaya “Kes sesini” diyen hakime öyle bir cevap verdi ki…

Gündem

Eşi ve iki çocuğunu depremde kaybetti

İzmir Seferihisar’da meydana gelen depremde, İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Nuri Seha Yüksel’in eşi ve iki çocuğu, enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.8 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Deprem, Seferihisar’ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi.

ÇÖKEN BİNADA YAŞAMLARINI YİTİRDİLER

Manavkuyu semtinde çöken binadan, Tabip Odası Genel Sekreteri Yüksel’in eşi ile kızı Dila ve oğlunun cansız bedenleri çıkarıldı. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Yüksel’in eşi ve iki çocuğunun yaşamını yitirdiği sosyal medyadan şöyle duyurdu: “Bugün meydana gelen depremde İzmir Tabip Odası genel sekreteri arkadaşımızın Eşi ve 2 çocuğunu yitirdiğimizi üzüntü ile öğrendik. Acımız tarifsiz. Hepimizin başısağolsun. Depremde yakınlarını kaybeden acılı ailelere başsağlığı ve sabır, yaralananlara iyilik diliyoruz.”

 

Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi

Okumaya devam et

Gündem

Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi

İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 20’ye, yaralıların sayısı ise 786’ya yükseldi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.8 büyüklüğündeki depremde bazı binalar yıkılırken çok sayıda binada hasar meydana geldi. AFAD, depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ, ARTÇILAR SÜRÜYOR

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. AFAD, İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 23’ü 4’ün üzerinde 196 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.

YARALI SAYISI 786’YA YÜKSELDİ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Popular