Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu’nun hediye ettiği Atatürk kitabı için İmam Hatip Derneği Başkanı’ndan teşekkür

Genç İmam Hatipliler Derneği Başkanı Muhammlet Samlet Akkaya, Atatürk’ün Meclis Konuşmaları kitabını imzalayıp kendisine hediye gönderen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sosyal medyadan teşekkür etti.

BOLD – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya’ya ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün Meclis Konuşmaları’ kitabını imzalayarak hediye gönderdi. Akkaya, sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’a ‘iade-i itibar’ talebi

Politika

CHP 76,5 milyon Kovid-19 aşısına kaynak buldu: Örtülü ödenek yüzde 80 azaltılsın

Kovid-19 aşısı alımı için tartışmalar sürerken CHP’den dikkat çeken bir teklif geldi. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kullandığı örtülü ödeneğin yüzde 80 azaltılarak, buradan artırılacak parayla aşı alınması için yasa teklifi verdi.

BOLD – CHP, 76 milyon 500 bin doz Kovid-19 aşısı için kaynak buldu. Meclise yasa teklifi veren CHP’li Ali Haydar Hakverdi, örtülü ödeneğin yüzde 80 azaltılmasını ve buradan kalacak para ile Kovid-19 aşısı alınmasını önerdi.

‘ÖRTÜLÜ ÖDENEKLE AŞI ALINSIN’ TEKLİFİ

Hakverdi yasa teklifinde rakamları tek tek açıklayarak 76 buçuk milyon vatandaşa yetecek aşı alınabileceğini belirtti. 2021 yılında örtülü ödeneğin 6,6 milyar liraya varacağını belirten CHP’li Hakverdi, “Bu rakam 5 bakanlığın ve birçok kurumun bütçesinden büyük. Bu para ile geçtiğimiz günlerde fiyatı ortalama 11 dolar olarak açıklanan Covid-19 aşısından 76 milyon 500 bin doz alınabilir” dedi.

Hakverdi teklifinin gerekçesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığın bütçesinin yeterli olmadığı yönündeki açıklamasını hatırlattı. Diğer yandan Hakverdi harcamaların salgınla mücadele ve ekonomik krize dair harcamalarda kullanılmasının amaçlandığı belirtti.

HAKVERDİ’DEN ÖRTÜLÜ ÖDENEK ELEŞTİRİSİ

Son 4 yılda kullanılan örtülü ödenek toplamının 8 milyar 853 milyon 827 bin TL olduğunu aktaran Hakverdi, Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinin “tek partinin siyasi amacı doğrultusunda kullanıldığını” vurguladı.

Okumaya devam et

Politika

Yargıtay’a atanan İrfan Fidan göreve başlamadan AYM’ye aday oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, geçtiğimiz hafta Yargıtay üyeliğine seçilen eski İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan’ın görevine bile başlamadan Anayasa Mahkemesi üyeliğine aday olduğunu söyledi. Çelik, Fidan’la ilgili, “Erdoğan’ın (Adalet Bakanına verdiği) talimatı üzerine, Anayasa Mahkemesi Üyesi yapılmak üzere, Yargıtay üyesi seçildi” iddiasında bulundu.

BOLD – Avukat Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı “Alın size Yargı Reformu” başlığıyla yaptığı paylaşımda İrfan Fidan’ın Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmesi için Yargıtay’daki seçimlerin 17 Aralık’a ertelendiğini öne sürdü.

Çelik, Erdoğan’ın  bugüne kadar tüm istediklerini yerine getiren İrfan Fidan’ı ödüllendirmek için Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçeceğini belirtti. Bu nedenle Yargıtay’da bugün yapılması gereken AYM üyeliği seçimlerinin 17 Aralık’a ertelendiğini ifade eden Çelik, “Plan tıkır tıkır işliyor! Şimdi sıra, Anayasa Mahkemesi üyeliği için önceden adaylığını açıklamış 8 (muhafazakar) üyenin adaylıktan vazgeçmesini sağlamak! Göreceksiniz adaylar çekilecek ve İrfan Fidan Anayasa Mahkemesine seçilecek! Zira Erdoğan’ın talimatının önünde durulamaz!” dedi.

Çelik’in paylaşımları şöyle:

“Alın size yargı reformu! Böylesi rezalet Yargıtay tarihinde görülmedi! Yapmış olduğu hukuksuzluklar nedeniyle ödüllendirilip (geçen hafta) Yargıtay’a üye seçilen İstanbul Eski Başsavcısı İrfan Fidan, Yargıtay’daki görevine bile başlamadan Anayasa Mahkemesi üyeliğine aday oldu!

Kulislerdeki bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın (Adalet Bakanına verdiği) talimatı üzerine, Anayasa Mahkemesi Üyesi yapılmak üzere, (bir anlamda koşullu olarak, adrese teslim!) Yargıtay üyesi seçildi!

Asıl rezalet de Yargıtay’da Anayasa Mahkemesi üyeliği için bugün yapılması gereken seçim, İrfan Fidanın seçilmesi sağlanmak (talimat gereği yerine getirilmek) üzere (Yargıtay Başkanı tarafından) ayın 17’sine ertelenmiş!
Plan tıkır tıkır işliyor!

Şimdi sıra, Anayasa Mahkemesi üyeliği için önceden adaylığını açıklamış 8 (muhafazakar) üyenin adaylıktan vazgeçmesini sağlamak! Göreceksiniz adaylar çekilecek ve İrfan Fidan Anayasa Mahkemesine seçilecek! Zira Erdoğan’ın talimatının önünde durulamaz! Böylesi bir Yargı!..

Sonuçta Erdoğan; bugüne değin tüm istediklerini kendisine vermiş İrfan Fidan’ı ödüllendirmiş olacak!
Ayrıca Anayasa Mahkemesine de mesaj vermiş olacak! “Siz misiniz İstanbul Adliyesindeki hukuksuzlukları durdurmaya çalışan Yüksek Mahkeme üyeleri!” Alın şimdi! İşte Yargı Reformu!”

FİDAN, BUGÜN ÜYELERE ADAYLIK MESAJI YOLLADI

AYM üyesi olan Yargıtay kökenli Burhan Üstün’ün 10 Ocak 2021 tarihinde yaş haddinden emekli olması nedeniyle Yargıtay’dan seçilecek 3 aday Cumhurbaşkanlığına bildirilecek. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan bu 3 isimden birini Anayasa Mahkemesi üyesi olarak atayacak. 27 Kasım’da Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından Yargıtay üyeliğine seçilen Fidan, görevine başlamadan Yargıtay üyelerine mesaj yolladı. Fidan, AYM üyeliği için aday olduğunu açıkladı. Fidan’ın dışında AYM üyeliğine aday olan diğer isimler şöyle: “Eski HSK Üyesi ve Yargıtay 5. Ceza Daire Üyesi İsa Çelik, Eski Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve 17. Hukuk Üyesi Mustafa Erol, 11. Hukuk Üyesi Mikail Özdemir, 11. Hukuk Dairesi Üyesi Şaban Kazdal, 8. Ceza Dairesi Üyesi Nevzat Özsoy, Yargıtay Üyesi Nazmiye Beyazıtoğlu Kuşçuoğlu”

Siverek’te neler oluyor: Kaymakam, Emniyet müdürü, müftü ve diğerleri

Okumaya devam et

Politika

Karantinada olması gereken AKP’li başkan etkinliklere devam ediyor

6 koronavirüslü ile temaslı olduğu ortaya çıkan AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’in karantinada olması gerekirken etkinlik etkinlik gezdiği tespit edildi. 

BOLD – Pozitif çıkan kişilerle temaslı olduğu için karantinada olması gereken AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’in, cenazeden açılışa birçok etkinliğe katılması tepki çekti.

KARANTİNAYA GİRMEK YERİNE ETKİNLİKLERE KATILIYOR

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre hafta sonu Samsun’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u karşılayan ve gün boyu birlikte olan protokol üyelerinden 6’sının koronavirüs testleri pozitif çıktı. AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gün boyu korona testi pozitif çıkan protokol üyeleriyle birlikte olmasına ve bulaş riski bulunmasına rağmen kendisini karantinaya almadığı belirlendi. Başkan Demir’in onlarca kişinin katıldığı programlara katılması tepki çekti.

YOĞUN FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bulaş riski taşıyan vatandaşların 14 gün karantinaya alınmasına rağmen Demir, etkinliklerini sürdürüyor. Sabah belediye binasına giden Demir, ardından Atlı Sporlar Tesislerine giderek atları sevdi. Daha sonra SASKİ personeli Mustafa Turan’ın cenaze törenine katılan Demir daha sonra makamında şehit ailesiyle görüştü. Demir, bir süre sonra da DOKAP ile birlikte üreticilere 37 bin 800 adet meyve fidanı dağıtım törenine katıldı. Alo 153 Kent Yönetim Merkezi projesinin temel atma törenini gerçekleştiren Demir, daha sonra iş adamı Haluk Irmak’ın cenaze törenine katıldı.

Burdur E Tipi Cezaevinde 22 koronavirüs vakası

Okumaya devam et

Popular