Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İşkenceci evlada denetimli serbestlik!

Yatalak annesine işkence eden A.D. gözaltına alındı. Mahkeme denetimli serbestlikle salıverdi. Yoğun bakımdaki babaannesine yapılan işkenceye rağmen şahsın serbest bırakılmasına anlam veremeyen torun Muhammet D. “Daha fazla ceza almasını istiyoruz” dedi.

BOLD – Elazığ Doğukent Mahallesi Güzel Sokak’ta ikamet eden 3 çocuk annesi yatalak Rahime D.’ye oğlu A.D. işkence etti. Evdeki bir kişinin cep telefonu kamerası ile çektiği görüntülerde A.D.’nin, annesinin ağzını sıktığı, ağzına bez sokmaya çalıştığı, yaşlı kadının da göz yaşları ile feryat ettiği görüldü.

VÜCUDUNDA VE DİLİNDE MORLUKLAR TESPİT EDİLDİ

Merkeze bağlı Yolüstü köyünde oturan Rahime D.’nin torunu Muhammet D., işkence görüntülerinin kendisine gönderilmesi üzerine, köy muhtarı Mehmet Bayram ile karakola gidip şikâyetçi oldu. Eve giden polis, işkenceci evladı gözaltına alırken, yaşlı kadın torununun kaldığı köye götürüldü. Haber verilmesi üzerine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri doktorla köye gitti. Muayenede Rahime D.’nin vücudunun çoğu yerinde ve dilinde morluklar tespit edildi. Hastaneye kaldırılan mağdur kadın yoğun bakıma alındı.

DİLİNİN ALTINDAKİ İNCE TABAKAYI BİLE KOPARMIŞ

Şüpheli evlat ise gözaltı sonrası adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan A.D. denetimli serbestlik şartı ile serbest kaldı. Babaannesine yapılanı büyük vahşet diye tanımlayan Muhammet D., “Görüntü Eskişehir’deki dayımın oğluna ve ardından bana geldi. Hemen hareket geçerek gerekeni yaptık. Polisle eve gittik ve adam gözaltına alındı. Babaannemin vücudunda morluklar var. 2 kolu ve diz kapakları kömür gibiydi. Yanağı kıpkırmızı olmuştu. Dili mosmordu. Nasıl bir insan bu. Dilinin altındaki ince tabakayı bile koparmış. Şu an yoğun bakımda yatıyor. Ben daha ne söyleyeyim. Denetimli serbest bırakılmış. Daha fazla ceza almasını istiyoruz. Bunun gibi insanlar dışarıda dolaşmasın” diye konuştu.

Berfin’in ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı

Gündem

Bahçeli, TTB’nin kapatılmasını ikinci kez istedi

TTB’nin kapatılması gerektiği ile ilgili daha önce açıklama yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, TTB için inceleme heyeti kurduklarını açıkladı. Bahçeli, inceleme sonrasında TTB’nin “kirli çamaşırları”nın ortaya çıkmasını ümit ettiklerini belirtti.

BOLD – Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapatılmasını çağrısını tekrarlayan MHP Genel Başkanı Devlet Devlet Bahçeli, birliğin yöneticilerinden hesap sorulmasını istedi. Parti bünyesinde TTB için bir heyet kurulduğunu açıklayan Bahçeli, inceleme sonrası ortaya çıkacak dosyanın Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirileceğini kaydetti.

VAKA SAYILARI GİDEREK TIRMANIYOR

Vahim bir salgınla mücadele edildiğini hatırlatan Bahçeli, “Her gün insanlarımızı kaybediyoruz. Vaka sayısı giderek tırmanıyor. Yoğun bakımdaki hasta sayımız artıyor. Buna karşılık hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız hakikaten insanüstü bir emek sarf ediyor. İnsani ve vicdani değerlere haiz hiçbir insanımız Kovid-19 hastalığının yayılmasını istemez. Hükumet canla, başla, samimiyetle habis virüse karşı direniyor, bütün imkanlar seferber ediliyor” dedi.

TOPLUMSAL HAREKETLENME Mİ ARZU EDİLİYOR?

“Türkiye’nin böylesi kırılgan bir döneminde sağlık kuruluşlarında siyah kurdele takmanın ne manası var?” diye Bahçeli, “Hükumeti ve devleti hedef alarak “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” temalı karanlık ve maksatlı eyleme niye ihtiyaç duyuluyor? Nereye varılmak isteniyor? Salgından toplumsal hareketlenme mi arzulanıyor? Bunları millet adına sormak en tabii hakkımız” dedi.

BİRLİK KAPATILMALI, YÖNETİCİLERİNDEN HESAP SORULMALI

Twitter’den TTB ile ilgili yaptığı açıklamanın sonuna kadar arkasında olduğunu belirten Bahçeli, “Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Bu Birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Bakıyorum ki, malum medya organları, kalemini satmış sözde yazar çizer taifesi bizi eleştiriyor. TTB’nin tetikçiliğine heveslenen siyasi çıkarcıları aziz milletimiz ibretle takip ediyor” dedi.

ÜMİDİMİZ KİRLİ ÇAMAŞIRLARININ ORTAYA ÇIKMASIDIR

TTB’nin faaliyetlerinin incelenmesi için MHP içinde heyet kurulduğunu belirten Bahçeli, “Bu heyet marifetince Türk Tabipleri Birliği’nin dünü, bugünü, bütün fiili ve eylemleri incelenecek, gerekirse hazırlanacak dosya Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilecektir. Ümidimiz, kirli çamaşırların ortaya çıkmasıdır” dedi.

“Dünyada böyle bir uygulama yok” dedi tepkiler gelince çark etti

Okumaya devam et

Gündem

Bakan Koca: Türkiye geneli yoğun bakım doluluk oranı yüzde 66

Koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Türkiye genelinde erişkin doluluk oranı yüzde 48,5. Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 66. Solunum cihazı doluluk oranı yüzde 33” dedi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin dünyanın tecrübelerini dikkatli izleyerek kendi tedavi protokollerini geliştirdiğini belirterek, Türkiye’nin tedavi bakımından en başarılı ülkeler arasına girdiğini söyledi. Koca, Türkiye genelinde erişkin doluluk oranının yüzde 48,5, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 66 olduğunu kaydetti.

RAKAMLAR TEKRAR YÜKSELMEYE BAŞLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla mücadelede İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Uşak ve Denizli’de son durum ile genel duruma dair değerlendirmelerde bulundu. Can kayıplarımızı düşük seviyelerde tutmayı başardıklarını belirten Koca, “Rakamlar son aylarda tekrar yükselmeye başladı. Hızlı hasta artışından kaynaklanan sorunlar tespit ettik. Tedbirleri yurt çapında yaygın olarak uygulamaya çalışıyoruz” dedi.

HASTANELERDEKİ DOLULUK ORANI YÜZDE 66

Türkiye genelinde erişkin doluluk oranının yüzde 48,5 olduğunu aktaran Koca, “Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 66. Solunum cihazı doluluk oranı yüzde 33. Genel anlamda bir sorun olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bizim birincil önceliğimiz hasta sayısının artışını yani bulaşmayı durdurmaktır. Aksi durumda hastane, ilaç, malzeme, kapasiteye arttırmaya yönelik tedbirler bir süre sonra çözüm olmayacaktır” dedi.

İZOLASYONDA KALMAMA CİDDİ MÜEYYİDE GEREKTİRİR

İzolasyonda kalması gereken kişilerin evlerinden çıkarak toplum için tehdit oluşturduklarını belirten Koca, “Bu kişileri yurtlarda izolasyona almaya başladık. Toplumun sağlığı açısından kabul edilebilir bir durum değildir. Halk sağlığını koruma adına ciddi müeyyideleri gerektirir. Bu konuda lütfen hassas olalım. Her yanlış hareketi ceza tehdidi ile önlemeyi istemiyoruz. Alacağımız tedbirlerle bir tek hasta kalmayıncaya kadar birlikte mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

HASTA SAYISI DÜNYA ORTALAMASININ ALTINDA

Hasta sayısının dünya ortalamasının altında olduğunu belirten Koca, “Bu hususta olağanüstü gayret gösteren sağlık çalışanlarına minnet borçluyuz. Şüpheniz olmasın siz neler hissediyorsanız, bu mücadelede her gün hayatlarını riske atanlar sizinle aynı şeyleri hissediyor. Sizin için aynı şeyleri istiyor. Salgınla mücadele ancak güçbirliği ve sorumlulukla olur. Temizlik, maske, mesafe tedbirlerine uyduğumuz ölçüde virüs etkisiz kalacak, çabuk tehdit olmaktan çıkacaktır” dedi.

“Dünyada böyle bir uygulama yok” dedi tepkiler gelince çark etti

Okumaya devam et

Gündem

3 can için senarist Emrah Serbes’e 1.4 milyon liralık tazminat cezası

İzmir-Aydın Otoyolu’nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes’in 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

BOLD – Torbalı 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmaya taraf avukatları katıldı. Davacı Ahmet Mert Özçelik’in avukatı davanın kabulüne, davalı Serbes’in avukatı ise davanın reddine karar verilmesini talep etti. Hakim davanın kısmen kabulüne, Serbes’in Özçelik’e annesinin vefatı için 550 bin lira, babasının vefatı için 550 bin lira, kardeşinin vefatı için ise 300 bin lira olmak üzere toplam 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Manevi tazminatın, kaza tarihi olan 22 Eylül 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte davacıya ödenmesi de kararlaştırıldı.

İzmir-Aydın Otoyolu’nda 22 Eylül 2017’de, Emrah Serbes’in kullandığı 34 NT 5005 plakalı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında Ayhan Özçelik (59) idaresindeki 34 TV 9335 plakalı otomobile arkadan çarpmıştı. Kazada sürücü Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep olay yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise kaldırıldığı hastanede 12 gün sonra yaşamını yitirmişti. Kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını iddia eden Kenan Doğru tutuklanmıştı. Emrah Serbes ise müşteki ailenin avukatının talebiyle “sürücünün belirlenmesi için güvenlik kamera görüntüleri ve emniyet kemeri izlerinin tespitini istemesi” üzerine otomobili kendisinin kullandığını itiraf ederek, 28 Eylül 2017’de teslim olmuş, ardından tutuklanmıştı.

Serbes, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada 13 yıl 4 ay, kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen Kenan Doğru ise 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi, tarafların itirazlarını reddederek, kararı hukuka uygun bulmuştu. Temyiz üzerine Yargıtay 12. Ceza Dairesi de cezayı onamıştı. Olayda annesi, babası ve kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, Emrah Serbes’ten 4,5 milyon liralık manevi tazminat talebiyle dava açmıştı. Serbes açık cezaevine geçtikten sonra Kovid-19 salgını tedbirleri nedeniyle tahliye edilmişti.

Okumaya devam et

Popular