Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Akın İpek: Hayatımın en güzel bayram hediyesi

Koza Grubu tarafından 1 milyar dolara yakın yatırımla yaptırılan ve AKP Hükumeti tarafından kapatılan İpek Üniversitesi’nden bir öğrenci, İpek Ailesi için rap şarkı yaptı. Akın İpek, hayatının en güzel hediyesini aldığını belirtti. Bu eseri hapiste 6. yılını dolduran İpek Üniversitesi kurucusu kardeşi Tekin İpek’e hediye etti.

BOLD – Koza Grubu’nun yönetici Akın İpek Kurban Bayramı nedeniyle duygusal bir paylaşım yaptı. Sosyal medya hesabından kapatılan İpek Üniversitesi öğrencisinin İpek Ailesi için yazdığı şarkıyı paylaşan Akın İpek, bu eseri hapisteki kardeşi Tekin İpek’e hediye etti.

HAYATIMIN EN GÜZEL BAYRAM HEDİYESİ

Akın İpek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Hayatımın en güzel bayram hediyesini aldım… Bu değerli eseri, hapiste 6. Yılını dolduran İpek Üniversitesi’nin kurucusu Tekin İpek’e hediye ediyorum” dedi. Paylaşımda Youtube’de “Eski Bir İpekli” ismiyle yayın yapan eski İpek Üniversitesi öğrencisinin rap tarzındaki “Biraz daha dayan” isimli şarkısı yer aldı.

TEKİN İPEK’E HAYIRSEVERLİK NEDENİYLE 80 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Yaptıkları hayır faaliyetleri ile bilinen İpek ailesi hakkında Uluslararası Tahkim Mahkemesi’nin yargılamanın durdurulması kararına rağmen Melek İpek ve Cafer Tekin İpek, yargılanıp hapis cezalarına çarptırıldı. İlerleyen yaşına rağmen hayırsever Melek İpek’e toplam 12 yıl 8 ay hapis ve 104 bin lira adli para cezası verilirken tutuklu olarak yargılanan oğlu Cafer Tekin İpek’e ise 79 yıl 8 ay 21 gün hapis ve 250 bin lira adli para cezası verildi. Melek İpek ve Cafer Tekin İpek’e ait hisselerin müsadere yoluyla hazineye devredilmesine hükmedildi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HOLDİNGLERİNDEN

Akın İpek’in yönettiği Koza Grubu, Türkiye’de Koza Davetiye ile tanındı. Sektörün lideri olan Koza Davetiye, farklı ülkelerde de faaliyet göstermeye başladıktan sonra halka açıldı ve grup, Akın İpek’in madencilik sektörüne girmesiyle büyüdü. Gümüş ve ardından altın madenleri işleten Koza Grubu, turizm ve medya sektöründe de büyüdü. 2010 yılından başlayarak grup üzerine baskılar başladı. Grubun medya kısmının Erdoğan Rejimi’ne karşı bağımsızlığını korumayı sürdürmesi sonrası hükumetin baskıları arttı. Önce gazete ve televizyonlara el konularak kapatıldı. Ardından Koza Grubu’nun tüm mal varlığına el konuldu.

1 MİLYAR DOLARA YAPILAN ÜNİVERSİTE KAPATILDI

Grup eğitim alanındaki vakıf faaliyetleriyle de dikkat çekiyordu. Türkiye’nin pek çok ilinde okullar ve öğrenci yurtları açan Koza Grubu, bunların çoğunu devlete hibe etmişti. Grubun 1 milyar dolara yakın yatırım yaptığı İpek Üniversitesi de hükumet tarafından kapatıldı.

 

 

 

38 gazeteci 24 Temmuz Basın Bayramına cezaevinde girdi

 

Videohaber

Erdoğan’dan muhalefete Erbaş tuzağı

Seçim öncesi çıkış arayan Erdoğan, Ali Erbaş’ı yem olarak kullanıyor. Erdoğan,  Cumhuriyet tarihinin en sivri dilli DİB Başkanı Erbaş üzerinden muhalefete tuzak kuruyor.

BOLD – Erdoğan ile birlikte hemen her açılışa katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, son zamanlarda yaptığı sert açıklamalarla gündemden düşmüyor.

Devlet memuru statüsündeki Erbaş’ın laiklik tartışmalarını da alevlendiren açıklamaları, AKP dışındaki neredeyse tüm partileri rahatsız etti.

Laiklik karşıtı açıklamaları, Atatürk’e lanet okuması ve tepki çeken fetvaları ile Cumhuriyet tarihinin en sivri dilli açıklamalarını yapan Erbaş’ın yem olduğu da tartışılıyor.

Bold Meyda, yayınladığı yeni videosunda seçim öncesi çıkış arayan Erdoğan’ın Ali Erbaş üzerinden muhalefete kurduğu tuzağı ele aldı.

Dünkü Erdoğan’dan bugünkü Erdoğan uyarısı: Sakın ha! Destek vermeyin

Okumaya devam et

Dünya

Erdoğan rejimi yargılanıyor: MİT’in kaçırdığı bir isim ilk kez dünya kamuoyuna yaşadıklarını anlatıyor

İsviçre’de Erdoğan rejiminin yargılandığı Turkey Tribunal Mahkemesinde bir ilk yaşanıyor. İlk kez MİT tarafından kaçırılan bir kişi dünya kamuoyu önünde yaşadığı işkenceleri anlatıyor. Gazeteci Cevheri Güven de basın özgürlüğü konusunda ifade verecek.

BOLD – Türkiye Tribunali Mahkemesi, dün İsviçre’nin Cenevre kentinde başladı. 24 Eylül 2021 Cuma günü saat 15’e kadar 5 gün boyunca duruşma devam edecek ve Cuma günü mahkeme heyeti saat 17.00’de kararını açıklayacak. Bugünkü oturumda ise çok önemli isimler konuşacak.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin eski başkanı başkanlığında 6 hakimden oluşan mahkeme heyeti yargılamayı gerçekleştiriyor. Duruşma öncesinde işkence, adam kaçırma, basın özgürlüğü, adalete erişim, suç işleyen kamu görevlilerinin ceza almaması ve insanlığa karşı suç başlığı altında toplam 6 raporu hazırlayan raportörler ile toplam 15 tanık mahkeme tarafından dinlenecek.

Bugün (21 Eylül 2021 Salı) ‘zorla kaçırılma’ kapsamında 3 ayrı tanık dinlenecek. Dinlenecek tanıklardan birisi Türkiye’de MİT tarafından kaçırılıp uzun süre işkenceye maruz bırakılanlardan. MİT tarafından kaçırılan Mustafa Özben ilk defa aleni olarak yaşadığı süreci tüm detaylarıyla anlatacak. Kaçırma olayının faillerinin kimler olduğunun anlatılacağı programda ayrıca işkence ve adalete erişim kapsamında önemli tanıklar yaşadıklarını anlatacaklar.

Gazeteci Cevheri Güven de basın özgürlüğü konusunda bugün ifade verecek. Güven, Türkiye saati ile 17.30’da halk mahkemesine konuk olacak.

TURKEY TRIBUNAL 21 EYLÜL 2021 SALI PROGRAMI
 • 10:00-10:30 Tanık 4’ün Duruşması (kaçırılmalar)
 • 10:30-11:00 Tanık 5’in Duruşması (kaçırılmalar)
 • 11:00-11:30 Kahve Molası
 • 11:30-12:00 Tanık 6’nın Duruşması (kaçırılmalar)
 • 12:00-12:30 Türk Hükümeti için müdahale olasılığı
 • 12:30-14:00 Öğlen arası
 • 14:00-15:30 Philippe Leruth tarafından “Türkiye’de Basın Özgürlüğü” raporunun sunumu
 • 15:30-16:00 Kahve Molası
 • 16:00-16:30 Tanık 7’nin Duruşması (basın özgürlüğü)
 • 16:30-17:00 Tanık 8’in Duruşması (basın özgürlüğü)
 • 17:00-17:30 Tanık 9’un Duruşması (basın özgürlüğü)
TURKEY TRIBUNAL NEDEN ÖNEMLİ?
 • Devletler, farklı sebeplerden dolayı 5 yılı aşkın zamandır Türkiye’de devam eden sistematik insan hakları ihlallerine karşı hiçbir somut adım atmadı. Bu sistematik insan hakları ihlalleri öyle bir boyut kazandı ki Birleşmiş Milletler ‘insanlığa karşı suç işlendiğine dair ipuçları var’ demeye başladı.
 • İşte tam bu noktada, devletlerin bu sessizliğine karşı, bağımsız ve cesur bir hukuk bürosu, ‘Madem devletler ve uluslararası kurumlar yapmaları gerekeni yapmıyor, sivil halk olarak biz ayağa kalkmalıyız’ diyerek bu sivil inisiyatifi başlattı.
 • Bir Halk Mahkemesi olan Turkey Tribunal’in hukuki bağlayıcılığı olmasa da ahlaki otoritesi tartışılmaz.
 • Bir hafta boyunca, alanında bağımsız uzmanların titiz araştırmaları sonucunda ortaya çıkan kanıtların dinlendiği, birçok tanığın canlı olarak ilk defa tanıklıkta bulunacağı, yetkinliği ve bağımsızlığı konusunda hiçbir soru işareti olmayan hakimlerin karar vereceği bir mahkeme ile karşı karşıyayız.

Okumaya devam et

Gündem

“Tek arzum Hilal Kaplan’ın yargılanıp mahkum olduğunu görmek”

Hastalığı nedeniyle bir dizi operasyon geçireceğini belirten gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, hasta yatağından tek arzusunu açıkladı. Bayraktaroğlu, “Minnacık vicdanlı” olarak nitelediği Hilal Kaplan ve Hilal Kaplan benzeri ‘insansı’ların yargılanıp mahkum olduklarını görmeden ölmekten endişelendiğini kaydetti.

BOLD – Korkusuz gazetesi yazarı gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, yayımladığı video kanser hastası Ayşe Özdoğan hakkındaki paylaşımı nedeniyle TRT Yönetim Kurulu üyesi ve Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan’a tepki gösterdi. “Minnacık vicdanlı” olarak nitelediği Hilal Kaplan’a “insansı” diyen Bayraktaroğlu, hasta yatağında tek arzusunun Hilal Kaplan ve onun gibilerin yargılanıp mahkum olduklarını görmek olduğunu kaydetti.

MAHKUM OLDUKLARINI GÖRMEDEN ÖLÜRSEM DİYE ENDİŞELENİYORUM

Y0utube kanalından konuyla ilgili bir video paylaşan Bayraktaroğlu, kanser hastası Ayşe Özdoğan hakkındaki paylaşımı nedeniyle Hilal Kaplan’a tepki gösterdi. Tedavi olduğunu, ölümden korkmadığını belirten Bayraktaroğlu, “Ancak Hilal Kaplan başta olmak üzere, onun ve onun gibi; minicik vicdanlarını devasa cüzdanlara kilitleyen ‘insansı’ların hüküm giyip hapse girdiklerini görmeden ölürsem diye, kahroluyorum. Onların yargılanıp mahkum olduklarını görmeden ölürüm diye endişeleniyorum. Beni o kahreder. Ben istiyorum ki Hilal kaplan ve benzerleri yargılansınlar, mahkum olsunlar cezaevinde sürünsünler, ben bunları göreyim ve huzur içinde öleyim” dedi.

ERDOĞAN ABD’YE MALVARLIĞI İÇİN GİTTİ İDDİASI

Videosunda tek gelirinin devletten aldığı maaş olmasına karşın dünyanın en zengin kişileri arasına girdiğini öne süren AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ilgili de açıklamalarda bulunan Bayraktaroğlu, Türkiye’de dile getirilmese de son günlerde dış basında bu konunun gündeme getirildiğinin altını çizdi. Bayraktaroğlu, Erdoğan’ın online olacağı belirtilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için ABD’ye gitmesinin sebebinin de malvarlığı olduğunu öne sürdü. Bayraktaroğlu, ABD’nin Erdoğan’ın malvarlığına ilişkin belgeleri yayımladığı gün tüm dünyanın bu iddiaların doğru olduğunu kabul edeceğini kaydetti.

Bir kötülük timsali: TRT’de elektrik paylarıyla beslenen Troliçe Hilal Kaplan

Okumaya devam et

Popular

Shares